pátek 1. října 2021

TŘICETILETÁ VÁLKA 1914–1945 (16)

Tomáš Krystlík


CHURCHILLOVA REALPOLITIK A POČÍNÁNÍ ROOSEVELTOVO

Bývalý německý říšský kancléř z doby výmarské republiky Heinrich Brüning uvádí ve své knize vzpomínek dva pozoruhodné Churchillovy výroky. V roce 1934 Churchill prohlásil: „Jestliže Německo bude hospodářsky příliš silné, bude muset být zničeno. Německo musí být poraženo a tentokrát s konečnou platností.“ V roce 1938 odpověděl na zprostředkovací Brüningův pokus podobnými slovy: „Vše, co chceme, je, aby německé hospodářství bylo zcela zničeno.“

V roce 1936 sdělil Churchill generálu Robertu E. Woodovi: „Německo se stává příliš silné, musíme je zničit.“

Britský historik Martin Allen dokládá, že v červenci 1939 Churchill tvrdil: „Už velmi brzo bude válka.“

V den vypovězení války Německu, 3. 9. 1939 a v rozhlasovém projevu v listopadu 1939 Churchill prohlásil: „Tato válka je britská a jejím cílem je zničení Německa.“ Podle Churchilla tedy nebylo cílem Velké Británie zničení nacionálně socialistického režimu v Německu, nýbrž Německa jako takového.

Později, jak zaznamenal Emrys Hughes, Churchill řekl: „Musíte si uvědomit, že tato válka není vedena proti Hitlerovi nebo nacionálnímu socialismu, ale proti síle německého lidu, která musí být navždy rozdrcena, bez ohledu na to, zdali je moc v rukou Hitlera nebo páterů-jezuitů.“

Ještě 16. 9. 1989 (sic) psal britský Sunday Correspondent v podobném duchu: „Nevstoupili jsme v roce 1939 do války, abychom Německo zachránili od Hitlera nebo židy před Osvětimí nebo kontinent před fašismem (správně: nacismem). Jako v roce 1914 jsme vstoupili do války z neméně ušlechtilého důvodu, že nemůžeme akceptovat německou nadvládu v Evropě.“

Churchill se ke konci války snažil dokázat, že se distancoval od plošného (kobercového) leteckého bombardování německých měst a civilního obyvatelstva, jenže z opaku jej usvědčují jeho vlastní slova z protokolu ze schůzky se Stalinem 12. 8. 1941 v Moskvě: „Co se týče (německého) civilního obyvatelstva, nahlížíme na jeho morálku jako na vojenský cíl… žádné slitování neprojevíme.“

Churchill brzo popřel Atlantickou chartu, podepsanou 24. 8. 1941, její bod druhý, kde se praví: „Velká Británie a USA si přejí, aby nedošlo k žádným územním změnám, které nebudou v souladu se svobodně vyjádřenou vůlí národů, jichž se budou týkat,“ neboť o půl roku později, 7. 3. 1942, Rooseveltovi napsal: „Rostoucí tíže války ve mně vyvolala pocit, že zásady Atlantické charty by se neměly chápat tak, že odpírají Rusku hranice, které drželo, když je Německo napadlo.“ To znamená Besarábii, Bukovinu na úkor Rumunska, velkou část Polska a Finska, celou Litvu, celé Lotyšsko a Estonsko. Stanovisko amerického ministerstva zahraničí vůči němu bylo ostré: „Postoj britské vlády je nejen ze všech morálních hledisek neomluvitelný, nýbrž také mimořádně hloupý.“ F. D. Roosevelt Churchillův návrh chladně zamítl. Stálý podsekretář v britském ministerstvu zahraničí Alexander Cadogan si do svého deníku poznamenal: „Prodáváme Poláky za mísu šošovice… chováme se vůči Rooseveltovi urážlivě, popuzujeme ho. A k čemu?“

Ve známé fultonské řeči v roce 1946 Churchill prohlásil: „Až do roku 1933 a možná i do roku 1935 mohlo být Německo zachráněno od strašného osudu… všichni jsme mohli být ušetřeni hrůz, které Hitler způsobil lidstvu. V dějinách se nevyskytuje válka, které by bylo možné snadněji předejít včasnou akcí, než tato… Dle mého názoru bylo možné tomu předejít bez vypálení jediného výstřelu a Německo mohlo být silné, prosperující a vážené dodnes. Ale nikdo nebyl ochoten poslouchat a tak jsme všichni, jeden po druhém, byli vtaženi do hrozného víru.“

Britsko–sovětský pakt o spojenectví z 26. 5. 1942 obsahoval podle protektorátního časopisu Přítomnost i tajnou klauzuli, ve které Velká Británie uznávala mj. sovětské územní požadavky vůči Finsku, baltským státům, Polsku a Rumunsku, souhlasila s nároky na opěrné body v dalších strategicky důležitých místech, akceptovala sovětskou zájmovou sféru, vedoucí od Finska a části severní Skandinávie přes střední Evropu až k Bulharsku a Jugoslávii, i právo, aby Sovětský svaz spolu s Británií vykonával vojenskou kontrolu nad poraženým Německem a jeho satelity. „Podle této smlouvy spadá tedy také Česko-Slovensko do zájmové sféry sovětské. Sověty mohou získávati u nás i opěrné body a zřizovati posádky. To jest ovšem první krok k úplné bolševizaci, jak ukázal zřetelně osud států baltických,“ komentoval časopis. Ověřit existenci a obsah tajné doložky ke smlouvě nelze, dokumenty jsou dodnes nepřístupné. 

Churchill a britská vláda tedy hodili Polsko, svého spojence, kvůli němuž šla Velká Británie do války, bez okolků přes palubu, neochránili je před svým dalším spojencem. Přitom britská vláda věděla od ledna 1941 od polské, jelikož se jí oficiálně dotázala, že vrácení východních polských území zabraných Sovětským svazem v roce 1939 a posunutí polských hranic na Odru a Nisu jsou válečnými cíly Polska. Východní polská území hodlali ponechat Sovětskému svazu.

28. 11. 1943 na konferenci v Teheránu při noční rozmluvě mezi oběma státníky Churchill iniciativně nabídl Stalinovi, což zdokumentováno již je, aby si ponechal polské území přivtělené k SSSR v roce 1939 slovy: „Po válce bude Sovětský svaz nepřekonatelně silný a Rusko bude mít po stovky let velkou odpovědnost za každé rozhodnutí, které ohledně Polska přijme. Osobně si myslím, že Polsko se může posunout na západ jako vojáci pohybující se přískokem vpřed. Pokud Polsko někde šlápne Němcům na kuří oko, nedá se nic dělat, ale Polsko musí být silné. Je to nástroj, kterého je v evropském orchestru třeba.“ V dopise svému ministru zahraničí Anthonymu Edenovi Churchill pak napsal: „Měli bychom se nyní pokusit ustavit východní hranice Polska a musíme si uvědomit skutečnost, že pobaltské státy a otázky Bukoviny a Besarábie se po vítězstvích ruských armád z velké části vyřešily samy.“ Franklin D. Roosevelt v Teheránu při soukromém klábosení se Stalinem jen ve dvou s tlumočníky řekl, že ohledně sovětských požadavků podržet si východní Polsko zabrané v roce 1939 nebude dělat potíže. Na společném zasedání se Stalin, Roosevelt a Churchill shodli, že východní hranicí Polska má být přibližně Curzonova, nebo, jak ji nazýval Eden, Ribbentrop–Molotovova linie. 

Tato jednání komentoval v protektorátním tisku i ministr Emanuel Moravec: „Po teheránské konferenci jest dnes jasné, že od Finska až po Jugoslávii celý tento prostor i s jeho šestnácti národy byl Anglií zašantročen Sovětskému svazu.“ Malé národy, varoval dále, nemohou doufat v příchod západních vojsk, která by – po eventuálním zhroucení Velkoněmecka – obsadila východoevropské země dříve než bolševici, neboť i za těchto okolností by Angloameričané museli východní část střední Evropy po čáru Štětín–Terst poslušně odevzdat Moskvě. Tato oblast by každopádně zůstala pod sovětskou dominancí, kde by Anglie a Spojené státy nesměly „do ničeho ani pípnout.“

Systém Rooseveltova úřadování byl zvláštní. Zprávy, dopisy posílal prostřednictvím jednoho oddělení, odpovědi na ně přijímal zásadně přes jiné oddělení, aby nikdo jiný než on neměl všechny informace a přehled o komunikaci s jednotlivými osobami a institucemi a nemohl mu vytknout nesrovnalosti, nečestné jednání. Je známo, že v době války měl na něj největší vliv jeho poradce Harry Hopkins, spolupracovník sovětských tajných služeb. Kromě toho, že Roosevelt byl přesvědčením radikální socialista, chtěl též rozbít britské impérium, vlísat se do Stalinovy přízně (po teheránské konferenci byl přesvědčen, že se se Stalinem skamarádili) a skálopevně až do své smrti věřil sovětské lži, že polské důstojníky v Katyni postříleli Němci. Podle svědků, kteří ho důvěrně znali, nikdy nepochopil, že SSSR je policejní stát. Výstižně se o Rooseveltově vládní politice za druhé světové války vyjádřil George F. Kennan: „Nejen naše politika vůči Rusku, ale i naše obecné plány a závazky pro zformování poválečného světa se zakládaly na nebezpečném neporozumění osobnostem, záměrům i politické situaci sovětských vůdců.“

Jak Churchill, tak Roosevelt opět selhali v únoru 1945 na jaltské konferenci, porušili Atlantickou chartu ze 14. 8. 1941, kde se praví, že signatáři „neusilují o žádné zisky ať územní nebo jiné… nežádají žádné změny, které by neodpovídaly svobodně vysloveným přáním příslušných národů“, Churchill navíc článek 5 britsko–sovětské spojenecké smlouvy z 26. 5. 1942: „Oba partneři budou respektovat dvě zásady: nebudou pro sebe žádat územní zisky a nebudou se vměšovat do vnitřních záležitostí jiných států,“ když Stalin za slib, že „do dvou tří měsíců po kapitulaci Německa“ vstoupí SSSR do války proti Japonsku, žádal uznání sovětského nároku (1) na Vnější Mongolsko (na úkor Číny, přibližně dnešní stát Mongolsko), (2) na Jižní Sachalin a přilehlé ostrovy (na úkor Japonska), (3) poskytnutí mezinárodního statutu Panamskému průplavu se zajištěním „výsostných zájmů SSSR“, (4) pronájem čínského území s přístavem Port Arthur Sovětskému svazu (též Dalian, Ta-lian, Dairen, Rjodžun, dnešní název Lü-šun) jako vojenské základny, (5) právo využívat a spravovat společně s Číňany čínskou Východní železnici a Jižní mandžuskou dráhu (vše na území Číny) opět se zajištěním „výsostných zájmů SSSR“, (6) anexi Kurilských ostrovů (na úkor Japonska). Roosevelt námitky neměl, Churchill se podvolil, protože Dálný východ podle britského nazírání patřil do americké zájmové sféry. Čína, která byla takto Sovětským svazem poškozena, účastníkem jaltské konference nebyla a dověděla se o tom až po půl roce, 14. 8. 1945, v den vypovězení války Japonsku Sovětským svazem (SSSR vypověděl válku Japonsku čtyři hodiny po japonském rozhodnutí bezpodmínečně kapitulovat), kdy se tyto podmínky z jaltské konference, silně poškozující Čínu, staly nezvratnou realitou. 

Otázka ponechání východních polských území Sovětskému svazu, dohodnutá již v Teheránu, se stala v Jaltě definitivní věcí. 20. 2. 1945 stanul Churchill tváří v tvář generálporučíku Władysławu Andersovi, který byl tím rozhořčen. Churchill mu vmetl do očí, že si za to mohou sami Poláci. Kdyby vyřešili sami otázku svých východních hranic dříve, „bylo by teď všechno jiné“. Pak prohlásil opět krajně nevhodně: „Dnes máme dostatek mužů. Nepotřebujeme vaši pomoc. Nechte si svoje divize, obejdeme se bez nich!“ Zapomenuty polské oběti v Itálii po boku Britů, zejména v bitvě o Monte Cassino. Následující britská vláda nepozvala polské jednotky na přehlídku vítězství v Londýně 8. 6. 1946 jako jediné z těch, které bojovaly po boku Britů ve válce. Přesněji řečeno pozvala jen polské letce z RAF, ale ti ze solidarity s nepozvaným polským pozemním vojskem odmítli. Více než 200 tisíc Poláků bojujících po boku západních spojenců proti Hitlerovi se pak stalo pro Británii nežádoucími osobami. Proč tomu tak bylo, když Churchill již nebyl předsedou vlády, čeká dosud na objasnění.


IGNOROVÁNÍ ZLOČINŮ SPOJENCI

Koncem října 1943 USA, Velká Británie a SSSR vydaly v Moskvě Deklaraci o krutosti, kde se psalo o „postřílení polských důstojníků“, což byla narážka na Katyň, coby o zločinu nacistického Německa. Též v ní byly uvedeny další nacistické zločiny jako popravy francouzských, nizozemských, belgických a norských rukojmí, povraždění krétských rolníků, ale ani jedno slovo o perzekuci židů, i když Britům a Američanům bylo známo střílení židovského obyvatelstva na okupovaném území Sovětského svazu i skutečnost, že sem a do vyhlazovacích koncentračních táborů v Generalgouvernement (Generalne Gubernatorstwo, Generální gouvernement) byli přesouváni z ghett. V deklaraci byla řeč o „národech“ Polska a Sovětského svazu beze zmínky o osudu židovské menšiny v obou těchto zemích. Tento dokument byl zveřejněn se záměrem, že představitelé Německa budou za nacistické krutosti po válce popohnáni před soudy. 

Mezi Sověty, Poláky a západními spojenci panovala obecná shoda, že tuto válku nelze chápat jako válku za osvobození židů (sic), nejvyšší spojenečtí představitelé byli přesvědčeni, že židovské utrpení je nejvhodnější považovat pouze za jeden z důsledků všeobecně podlé německé okupace. Třebaže toho spojenečtí vůdci o probíhajícím holocaustu věděli dost, nepřimělo je to vést válku s Němci urputněji či věnovat utrpení židů zvláštní pozornost. Tím byla nastoupena cesta k poválečnému zamlčení spojeneckého příspěvku k nerušenému průběhu židovského šoa. 

Považovalo se za nanejvýš žádoucí, tak znělo rozhodnutí US-Office of War Information v Londýně (Úřad USA pro válečné informace), německé zločiny v Polsku a v dalších obsazených zemích propagandisticky zveličovat. Bezmezné přehánění se týkalo i Poláků a jejich zpráv propašovávaných za války z komplexu koncentračních táborů Auschwitz (Osvětim) přes blízkou hranici do Generalgouvernementu a vysílané rádiem z Krakova do Londýna. „Jsem přesvědčen, že nepřeháním,“ prohlašoval v roce 1949 bývalý polský komunistický funkcionář Bruno Baum, „že největší díl osvětimské propagandy, která se rozšířila po světě, byl napsán námi v onom táboře (sic).“ Tedy i největší díl lží. 

Yves Ternon píše, že ještě před příchodem německých policejních zásahových oddílů Sipo a SD (Einsatzkommandos der Sicherheitspolizei und des Sicherheitsdienstes, zásahové oddíly Bezpečnostní policie a Bezpečnostní služby), které předtím v Generalgouvernement střílely polské (celkem asi 60 000) a židovské obyvatelstvo (celkem asi 7000 obětí), organizovaly v Pobaltí, na Bílé Rusi a na Ukrajině pogromy židů tisíce příslušníků pomocných služeb, místní policie a dobrovolnických oddílů složených ze sovětských občanů. Ti pak, včetně někdejších komunistů a členů NKVD (sic), v těchto aktivitách pokračovali uniformách německých pomocných policejních oddílů pod taktovkou policejních zásahových oddílů (Einsatzkommandos der Sipo und des SD).

Vůbec první ze západních státníků, který byl informován prakticky hned od začátku, od 18. 7. 1941, o obsazích šifrovaných německých vojenských depeší, tedy i o střílení civilního obyvatelstva a židů německými policejními zásahovými oddíly v bývalých sovětských územích, byl britský ministerský předseda Winston Churchill. Britský tým dešifrantů a techniků z Bletchley Parku rozkódovával od tohoto data téměř každou německou vojenskou radiodepeši, těch s hlášeními německých policejních zásahových oddílů centrále v Německu bylo denně 20 až 30. Text depeší německých zásahových policejních jednotek z bývalých území SSSR berlínské centrále nepřipouštěl pochyb, například v depeši z 2. 9. 1941 z okolí Berdičeva, kde Churchill červeně zakroužkoval počet zastřelených židů a opatřil to svými iniciálami, se pravilo: „Zajatci 47, zastřelení židé 1246, ztráty žádné.“ Následující den v jiném hlášení se uvádělo, že v okolí Kamence Podolského bylo zastřeleno 4200 židů, za další čtyři dny bylo hlášeno ze stejné oblasti dalších 2200 zastřelených židů. Churchill těchto počtů Němci zastřelených využil ve svém projevu 12. 9. 1941. Následkem toho SS-Obergruppenführer Kurt Daluege, nejvyšší velitel policie, přikázal den poté zasílat hlášení s počty zabitých do Berlína jen kurýry. Velitelé zásahových policejních oddílů sice poslechli, ale po čase přešli v rádiových depeších k eufemismům; třeba zastřelení židů se skrývalo pod „akcemi podle válečných obyčejů“, zastřelení partyzánů pod označením „jsou mrtvi“ atd. a připojovali k nim opět počty.

V červnu 1942 se objevily zprávy o milionu usmrcených židů v britských denících, v červenci byly k dispozici již jasné důkazy o jejich vraždění. Dokumentující fotografie přivezl na mikrofilmu do Londýna polské exilové vládě její kurýr a odbojář Jan Karski. Britská vláda však nechtěla tyto informace šířit, aby se pak od ní neočekávalo, že s tím něco udělá. Keith Lowe ve své knize Savage Continent (česky vydáno jako Zdivočelý kontinent) podotýká, že Američané se zdráhali tomu uvěřit také kvůli tomu, že si vybavovali, jak se po první světové válce ukázalo, že mnohé zveřejněné příběhy o válečných hrůzách nebyly pravdivé, například objev továrny, kde se údajně vyrábělo mýdlo z lidského tuku. Nicméně v srpnu 1943 bylo v anglosaských zemích zveřejněno, že již zahynulo 1 702 500 židů.

F. D. Roosevelt nebyl ochoten poskytnout azyl evropským židům, ačkoliv USA měly pro to dostatek prostoru a hlavně potravin. Možná, že svou roli hrál i antisemitismus jeho manželky Eleanor. V roce 1938 bylo v USA 75–80 % obyvatelstva proti proti zvýšení imigračních kvót pro židovské uprchlíky a antisemitismus během války dále stoupal. W. Churchill byl pro jejich převzetí, ať to stojí, co to stojí. Byl však přehlasován ostatními ministry ve vládě s ministrem zahraničí Robertem Anthonym Edenem v čele, jehož sekretář přitom zaznamenal: „Bohužel je A. E. (Anthony Eden) v otázce Palestiny neoblomný. Miluje Araby a nenávidí židy.“ Když Edena prosil 6. 7. 1944 Chaim Weizmann, předseda Světové sionistické organizace, aby spojenecké bombardéry zastavily bombardováním železničních tratí k vyhlazovacím koncentračním táborům deportaci židů z Maďarska, Churchill nechal zaprotokolovat: „Ať RAF podnikne všechno, co je v jejích silách, a v případě potřeby se odvolejte na mne.“ Nic se však nestalo. Zůstává otázkou, zda by bombardování mělo vzhledem ke konfiguraci železniční sítě potřebný účinek. Přímé bombardování táborů by bylo doprovázeno oběťmi na životě z řad vězňů. Letecké útoky by byly málo efektivní, protože cíle ležely při hranici akčního radia angloamerických bombardérů, tedy by se musel značně redukovat náklad bomb. Nedalo se počítat s tím, že by bombardéry přistávaly na sovětských letištích, aby natankovaly palivo pro zpětný let. Není známo, že by se SSSR podobnou otázkou zabýval navzdory tomu, že měl k oněm koncentračním táborům relativně blízko.

Přibližně 2,6 milionu postřílených židů v okupovaných územích Sovětského svazu nastolilo po válce nepříjemnou otázku, jak Němci mohli dokázat zabít takové množství lidí za tak relativně krátkou dobu? Pomáhali jim v tom sovětští občané, kteří okamžitě po stažení sovětských vojenských sil, ponecháni sami sobě, začali bez jakéhokoli německého popudu vraždit židy. Útočící německá vojska byla mohutná, ale týlové jednotky byly nepočetné. K vraždění ze strany Německa byly vyčleněny německé policejní útvary, tzv. Zásahové skupiny a oddíly Bezpečnostní policie (Sipo) a Bezpečnostní služby (SD), kterým pomáhala první měsíce i německá Pořádková policie (Ordnungspolizei, Orpo). Sovětské obecní úřady, miliční jednotky a místní organizace jednoduše pokračovaly ve své práci za nových podmínek, místní mladíci se stávali obdobně jako předtím za sovětského režimu policejními dobrovolníky, část z nich se stala dozorci v německých koncentračních táborech. Policejní dobrovolníci ze sovětských občanů byli ozbrojeni, dostali německé uniformy a začali podle německých příkazů zabíjet. Ne výhradně, ale většinou židy. Do zabíjení na Východě byly tak či onak zapleteny statisíce (sic) místních sovětských pomahačů, bez nichž by se to nedalo zvládnout. O tom se historici až na výjimky nezmiňují a dodnes je to jedno z největších historických tabu Ruské federace.

https://www.historieblog.cz/2021/09/tricetileta-valka-1914-1945-16/


37 komentářů:

  1. KRYSTLIK: “V den vypovězení války Německu, 3. 9. 1939 a v rozhlasovém projevu v listopadu 1939 Churchill prohlásil: „Tato válka je britská a jejím cílem je zničení Německa.“ je naprosta lez pane Krystliku !2. října 2021 v 3:35

    To se cte jako z publikaci nacisty Davida Irvinga v jeho knize “ Churchill's War”.

    1. Vubec Vam nedoslo ze kazdy politik se spetkou rozumu vedel co v červenci 1939 Churchill tvrdil: „Už velmi brzo bude válka.“ ktera zacala za 6 tydnu kdy Hitler odmitnul jednat….......se slovy “Jen se obávám, že mi v poslední chvíli ještě nějaká prasata předloží plán mediace! Zdroj: Ansprache Hitlers an die Oberbefehlshaber am 22. August 1939.

    a) Churchill se nestal Ministerskym predsedou az do Kvetna 1940! Jeho proslov v parlamente neobsahuje slovo Nemecko ani jednou to jste si jako obvykle VYMYSLEL !

    Zdroj:Winston S. Churchill archive Parliament 12.21 PM, HC Deb 03.September 1939 vol.351 cc291-302

    .....Nejde o boj o Danzig nebo boj o Polsko. Bojujeme za záchranu celého světa před morem nacistické tyranie a za obranu všeho, co je pro člověka nejposvátnější. Nejedná se o válku o nadvládu nebo imperiální zvětšení nebo materiální zisk; žádná válka, která by uzavřela jakoukoli zemi před jejím slunečním zářením a prostředky pokroku. Je to válka, nahlížená ve své inherentní kvalitě, s cílem nastolit na nedobytných skalách práva jednotlivce, a je to válka o nastolení a oživení postavy člověka. Možná by se mohlo zdát paradoxem, že válka vedená ve jménu svobody a práva by měla být jako nezbytná součást jeho procesů vyžadovat prozatímní odevzdání tolika drahocenných svobod a práv. V těchto posledních dnech sněmovna hlasovala o desítkách návrhů zákonů, které předávají do vedení zeme naše nejcennější tradiční svobody. Jsme si jisti, že tyto svobody budou v rukou, které je nezneužijí, které je nepoužijí pro žádné zájmy třídy nebo strany, které je budou chránit a střežit, a sebevědomě se těšíme na den, kdy nám budou navráceny naše svobody a práva a kdy je budeme moci sdílet s národy, kterým taková požehnání nejsou známa.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Ad 3:35, sub 1: To je vyložená lež o Německu, která se dostala péčí Britů do dějin. K tajné řeči Hitlera z 22. 8. 1939 existuje sedm záznamů, žádný těsnopisný. Hitler měl v něm generalitu podle spojenců seznámit s tím, že diplomatická vyjednávání s Polskem jsou jen zástěrkou pro jeho dobytí Polska a že je jeho úmyslem napadnout Francii a Velkou Británii. První strojopisný záznam byl americkým žalobcem Sidney S. Aldermanem, ještě než byl předložen k projednání soudnímu dvoru v Norimberku (IMT), rozdán ve 250 kopiích žurnalistům. Jenže obsahoval tolik neuvěřitelných tvrzení podsouvaných Hitlerovi, že byl tribunálem IMT jako důkazní prostředek zamítnut. Psalo se v něm totiž, že Hitler doslova prohlásil: „Válečným cílem není jen dobytí určitých linií, nýbrž fyzické zničení nepřítele… Polsko bude zbaveno obyvatelstva a osídleno Němci… Obávám se jen, že Chamberlain nebo jiný sviňák přijde v posledním momentě s nějakými návrhy a se změnami stanoviska. Poletí se schodů. Třebaže mu budu muset před očima fotografů nakopat do břicha… Zda tomu svět uvěří, je mi u prdele.“ I když v němčině výraziva týkající se defekace nejsou tak vulgární jako v češtině, nelze uvěřit, že se Hitler ve své oficiální řeči k nejvyššímu velení vojenských složek takto vyjádřil. V Aldermanově záznamu bylo též uvedeno, že Hermann Göring pak po onom Hitlerově projevu vyskočil na stůl a divoce a radostně na něm tančil (sic). Což je k neuvěření nejen kvůli jeho postavě, nýbrž i proto, že patřil v nejvyšším německém nacionálně socialistickém vedení společně se státním tajemníkem v ministerstvu zahraničí Ernstem von Weizsäcker a ministrem zahraničí Konstantinem von Neurath k těm, kteří si přáli zachovat mír. Alderman označil rozdání kopií tohoto soudem neuznaného záznamu Hitlerovy řeči tisku za technickou chybu, za nedopatření. Britové přesto převzali tento Aldermanem rozdávaný záznam, odmítnutý norimberským tribunálem, a zařadili jej jako důkaz (!) zločinnosti národně socialistického vedení Německa do svého oficiálního sborníku Documents on British Foreign Policy (Dokumenty britské zahraniční politiky). Odtud se ony falešné výroky připisované Hitlerovi rozšířily do světa a historici onu nepravdu dodnes nekriticky přejímají. Ano, takto lehce se dají falšovat dějiny!

      Vymazat
    2. „Bylo mi jasné, že dříve nebo později musí přijít konflikt s Polskem. Toto rozhodnutí jsem učinil už na jaře. jHitler, „Polsko je v pozici, ve které jsem ji chtěl ... Jen se obávám, že na poslední chvíli nějaký Schweinehund podá návrh na mediaci ... Byl zahájen začátek ničení Hegemonie Anglie. "6. října 2021 v 3:19

      Hitler, 23. května 1939, uspořádal důležitou vojenskou konferenci. Mezi přítomnými osobami byli obžalovaní Goering, Raeder a Keitel. Ten den byl ve službě podplukovník Schmundt a ten o tom, co se stalo, pořídil záznam a svým podpisem to potvrdil to jako právni záznam.
      Účelem setkání bylo umožnit Hitlerovi informovat vedoucí ozbrojených sil a jejich štáby o jeho názorech na politickou situaci a jeho budoucích cílech. Po analýze politické situace a zhodnocení průběhu událostí od roku 1933 oznámil Hitler své rozhodnutí zaútočit na Polsko. Připustil, že hádka s Polskem kvůli Danzigu nebyla důvodem tohoto útoku, ale nutností Německa rozšířit její životní prostor a zajistit její zásoby potravin. Řekl:
      "Řešení problému vyžaduje odvahu. Princip, kterým se člověk vyhne řešení problému přizpůsobením se okolnostem, je nepřípustný. Okolnostem je třeba se spíše přizpůsobit. To není možné bez invaze do cizích států nebo útoků na cizí majetek."
      Později na svou adresu dodal:
      "O šetření Polska tedy nemůže být řeč a zbývá nám rozhodnutí zaútočit na Polsko při první vhodné příležitosti. Nemůžeme očekávat opakování české aféry. Bude válka. Naším úkolem je izolovat Polsko. Úspěch izolace bude rozhodující ... Izolace Polska je věcí šikovné politiky. “

      Vymazat
    3. Pane Krystlik, jako obvykle vynecháváte to co se Vám nehodí.6. října 2021 v 3:20

      Když už citujete z (Dokumentu britské zahraniční politiky), tak nevynechávejte předeslov kde se praví že si zřejmě odpůrci Hitlera přidali k jeho proslovu protože věděli že to dojde do Londýna. Proto se Tribunál v Norimberku s touto verzí nezabýval ale pouze z verzi která byla od šéfa rozvědky Canarise, který si dělal stenografické poznámky klíčových frází.
      Experti porovnali předchozí Hitlerovy proslovy a došli k názoru že některé fráze se opakují, a proto uznali Hitlerovu řeč v podstatě za pravdivou.
      (1) Během druhého rozhovoru v červnu 1931 Hitler diskutoval o svých budoucích plánech masivní deportace a nevyhnutelné zničení obyvatelstva . To byl rozhovor s Richardem Breitingem, redaktorem denniku “ Leipziger Neueste Nachrichten”, orgán konzervativních nacionalistických Němců. Hitler dovolil Breitingovi, aby si dělal stenografické poznámky a přísahal ho k utajení. Tady jsou jeho Poznámky:
      Hitler: Všude, kde lidé čekají na nový světový řád my chceme představit skvělé politické řešení přesídlení ... Přemýšlejte o biblických deportacích a masakrech středověku ... a pamatujte si vyhlazování Arménů [Erinnern Sie Šich Die Ausrottung Armeniens]. Jeden nakonec dosáhne závěru, že masy lidí jsou pouhý Biologický Plastik. Nedovolíme aby se se z národa stali negři jako ve Francii po roce 1918. Nordická krev dostupná v Anglii, severní Francii a Severní Americe bude nakonec jít s námi a reorganizovat svět!
      Mimochodem, Canaris napsal že Goering byl tak šťastný že by z radostí tančil i na stole. Což je Canarisova poznamka a ne fakt, protoze každý věděl že žádný stůl jeho váhu neunese, jenže i na to jste byl již několikráte upozorněn s tim že překlad je nesprávný!

      Vymazat
    4. Tohle jste vynechal, Uvod (Dokumenty britské zahraniční politiky6. října 2021 v 3:25

      Původ dokumentu

      V srpnu 1939 kontaktoval Louis P. Lochner amerického diplomata Alexandra Comstocka Kirka a ukázal mu text, který Kirka nezajímal. [2] Lochner dále kontaktoval britského diplomata George Ogilvie-Forbese, který jej 24. srpna 1939 skutečně odeslal zpět do Londýna. [3] Kanadský historik Michael Marrus napsal, že Lochner téměř jistě získal text od admirála Wilhelma Canarise, šéfa Abwehru (německé rozvědky), který byl přítomen na konferenci Obersalzberg. [4]

      Tři dokumenty byly seskupeny během Norimberských procesů, které obsahovaly Hitlerovu řeč 22. srpna 1939 (1014-PS, [5] 798-PS, [6] a L-3, [7]) a pouze dokument L-3 obsahoval odkaz k genocidě Arménů. [8] Dokumenty 1014-PS a 798-PS byly zajaty americkými silami uvnitř ústředí OKW [9], ale tyto dokumenty neobsahovaly arménský citát. 16. května 1946, během norimberských válečných tribunálů, poradce jednoho z obžalovaných, doktor Walter Siemers požádal prezidenta soudu o vyškrtnutí dokumentu 1014-PS, ale jeho žádost prezident zamítl. [ 10] Dokument L-3 přinesl k soudu americký novinář Louis P. Lochner. [9]

      Podle Louisa P. Lochnera, když byl umístěn v Berlíně, obdržel kopii Hitlerova projevu od svého informátora, který publikoval (v anglickém překladu) ve své knize A co Německo? (New York: Dodd, Mead & Co., 1942) jako znamení Hitlerovy touhy dobýt svět. V roce 1945 předal Lochner obžalobě u norimberských procesů přepis německého dokumentu, který obdržel, kde byl označen L-3. Proto je známý jako dokument L-3. Řeč je také uvedena v poznámce pod čarou k poznámkám o projevu Hitlera, který se konal v Obersalzbergu dne 22. srpna 1939 a který byl zveřejněn v německých dokumentech pro zahraniční politiku [11] [12] Na dotaz norimberského tribunálu pro válečné zločiny, kdo byl jeho zdrojem, Lochner řekl, že jde o Němce zvaného „Herr Maasz“, ale poskytl o něm vágní informace. [13]

      The Times of London citoval z Lochnerovy verze v nepodepsaném článku s názvem Válečná cesta nacistického Německa 24. listopadu 1945. V článku se uvádělo, že byl předložen žalobcem dne 23. listopadu 1945 jako důkaz. Podle Akten zur deutschen auswärtigen Politik (ser. D, vol. 7, 1961) však dokument nebyl před Mezinárodním vojenským tribunálem z nezveřejněných důvodů předložen jako důkaz a není zahrnut v oficiálním zveřejnění dokumentů jako důkaz. . Mezi zadrženými německými dokumenty byly nalezeny další dva dokumenty obsahující zápisy Hitlerovy Obersalzbergovy řeči a byly předloženy jako důkaz, oba vynechávají arménský citát. [14]

      Vymazat
    5. Nikdo před začátkem války nevěřil že by Hitlerovo Německo bylo schopno vyvraždit celé národy na základě náboženství !

      USA kvóty přistěhovalců ze vztahovaly na stát z kterého pocházely, ne na národnostní menšiny. Jak by k tomu přišel Ital ze Sicílie, kdyby mu řekli že místo jeho rodiny převzala Židovská rodina z Německa kterou Němci okradli o poslední Marku !

      Mimochodem, napsal jste další lez:” Churchill těchto počtů Němci zastřelených využil ve svém projevu 12. 9. 1941”. Ono totiž v Churchilove seznamu jeho projevu není žádná řeč teho dne.

      Co si ještě vymyslíte?

      Co takhle jak spojenci mohli bombardovat koncentrační tábory houskama , chlebem a čokoládou aby nezemřeli hladem! Navzdory tomu že Lord Cunningham to navrhnul a celá sněmovna diskutovala ale protože by to jídlo dostali taky Židi tak to Churchill ve svém projevu z 13.9.194i zakázal !

      Vymazat
  2. KRYSTLIK:…. V rijnu 2014 jste napsal: Pronájem čínského území s přístavem Port Arthur Sovětskému svazu jako vojenské základny, která byla takto Sovětským svazem poškozena, …..podmínky z jaltské konference silně poškozující Čínu se staly nezvratnou realitou. …..

    Krystlik:…..V zari 2021 napsal: pronájem čínského území s přístavem Port Arthur Sovětskému svazu….. Čína, která byla takto Sovětským svazem poškozena, účastníkem jaltské konference nebyla…….

    Zde jste zase strelil vedle, Port Arthur,dnesni pristav Dalian, Carske Rusku to pronajimalo od roku 1898! V 1905 prohral car valku v Cine s Japonci a podnajem byl zrusen az do 1945, kdy SSSR dostal pristav zpet do podnajmu ! V 1950 Rusove dobrovolne zrusili podnajem, predali pristav Cine. Nic to nemelo spolecneho s Jaltou! To jste si vymyslel.

    OdpovědětVymazat
  3. Krystlik: Churchill navíc článek 5 britsko–sovětské spojenecké smlouvy z 26. 5. 1942: „Oba partneři budou respektovat dvě zásady: nebudou pro sebe žádat územní zisky a nebudou se vměšovat do vnitřních záležitostí jiných států,“
    Original: Budou brát v úvahu zájmy OSN na těchto objektech a budou jednat v souladu se dvěma zásadami nehledat pro sebe územní zvětšení a nezasahovat do vnitřních záležitostí jiných států.
    Otazka je proc nadavat Churchillovy, kdyz GB zadne uzemi neziskala, a proc tedy nerici pravdu ze to byl Stalin. Nakonec kdyby Nemecko nezacalo valku tak by se tahle svinarna nestala!

    OdpovědětVymazat
  4. Po precteni clanku.......2. října 2021 v 19:27

    Churchillovy myšlenky a proslovy jsou známé, a celkem hezky sepsané v knize “Zbytecna Valka”. Anglické záměry nebyly vždy poctivé vůči Německu protože Anglie se historicky starala jen o to co jí prospívalo. Dá se říci že Anglie byla více nakloněna Německu než k Francii což dokazuje i Hitler ve svém pokračování Mein Kampfu, v méně znalé knize “ZweitesBush”.
    V 1935 Anglie a Německo uzavřeli námořní smlouvu která defacto porušila Versailskou smlouvu. Churchill byl instrumentální v tom aby Německo mělo nové válečné loďstvo přesto že Francie to považovala za nepřijatelné. Snahy Anglie o lepší vztahy s Německem skončil Hitler o 4 roky později kdy smlouvu vypověděl.
    Přesto Hitler považoval Anglii za spojence, Patrick Buchanan ve své knize “Churchill, Hitler and thé Unnecessary War” tvrdí že nabídnul Polsku polovici Slovenska, za Freie Stadt Danzig a koridor, dále bývalé Polské území v SSSR – Ukrajině, vše za cenu přátelství a spojenectví.

    Dale Hitler pokládal SSSR za krátkodobého Asijského nepřítele, Francii za ztracenou zemi polo-negroidniho obyvatelstva a USA za dlouhodobého nepřítele číslo jedna. Ve své knize “ZweitesBush” popisuje budoucí uspořádání světa s dominantním Německým Reichem v Evropě a Asii, proti nepříteli Zido-Evropskemu USA.

    Tak že bych spíše řekl že kdyby nebylo Churchilla, tak je mene-vice pravděpodobné že by se WWII válka stála později tak jako tak, a byla by bezpochyby nukleární a ještě krutější. To jsou ale jen teorie.

    Dalo by se ale taky říci že Hitler byl vyznamenán v WWI jako voják, byl vegetarián, zatímco Churchil kouřil jako fabrika a byl alkoholik. Po tolika letech všechno má svoji perspektivu.

    Časopis “Pritomnost” byl za Protektorátu vydáván nacisty (Peroutka byl v koncentráku). Článek o kterém Krystlik píše, pokud vůbec existoval byla Nacistická Propaganda !

    Atlantická charta není smlouva. Důvodem k setkánu Churchill-Roosewelt v Halifaxu byla Churchillova snaha dostat USA do války. To se mu nepodařilo a tak udělali společné prohlášení které později nazvali “Atlanticka Charta” aby se měl Churchill čím chlubit. To že na tom moc nezáleželo je fakt ze to ani nepodepsali!

    OdpovědětVymazat
  5. Je chvalitebne, ze Kristlikova snaha vzdelavat zdejsi ctenare svymi poucnymy clanky, se shledava s uspechem.
    Nuti ctenare se dale vzdelavat hledanim v jinych zdrojich to, co nestacil autor obsahnout ve sve kratke studii o historickych faktech.
    Ja osobne kdyz vidim zajimavy clanek, tak hledam v dalsich zdrojich abych ziskal potrebny prehlad, alespon priblizne jaky ma autor clanku.

    Neexistuje totiz autor, ktery by ve sve studii (zvlaste kratke jako ta zdejsi), obsahl absolutne vsechno. Z toho duvodu existuje mnoho knih a nazoru na stejny namet, toto plati zvlaste o historii.

    Preji vsem krasny vecer, i tem co pisi v noci.

    OdpovědětVymazat
  6. Pan Krystlik má tu smůlu že v dnešní době je všechno rychle ověřitelné z archivních pramenů a tak když zde cituje neexistující dokumenty tak ho čtenáři snadno usvědčí ze lži !
    Proto už dávno ztratil důvěru a je zařazen do kategorie politických lhářů.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Kde jsem citoval neexistující dokumenty?

      Vymazat
    2. Anonym @ 8:51

      Vy asi budete jeste moc mladej, abyste si pamatoval ze politicke lzi se ucili na skolach a ten kdo jim neveril casto skoncil v Jachymove. Pochopytelne ne v laznich, ale v dolech kde se tezil uran.

      Pokud autor cituje dokument, ktery vy nebo jiny lajk nemuze najit, pak autor neni lhar, zato vy zrejme neumite v archivech hledat. Snad vam nemusim zduraznovat, ze jsou archivy kam se obycejny smrtelnik nikdy nepodiva.

      Vymazat
    3. V den vypovězení války Německu, 3. 9. 1939 a v rozhlasovém projevu v listopadu 1939 Churchill prohlásil: „Tato válka je britská a jejím cílem je zničení Německa.“

      Fakt je ze Churchill the "Lord of Admiralty" nic takoveho v Britskem parlamente v ten den nereknul!

      To je naprosta lez lehce overitelna v UK archivu, tak jako projev z listopadu 1939.

      Vymazat
    4. Ad 23. 12.: Kdybyste alespoň byl s to číst pořádně česky! Výrok „Tato válka je britská a jejím cílem je zničení Německa“ pronesl Churchill v rozhlasovém 3. 9. 39 projevu, ne v parlamentu!

      Vymazat
    5. Ale napsal jste: "V den vypovězení války Německu, 3. 9. 1939 a v rozhlasovém projevu v listopadu 1939 Churchill prohlásil: „Tato válka je britská a jejím cílem je zničení Německa.“

      V ten den byl Churchull v parlamente, nikde jinde, a tam se ani slovem nezminil o NEMECKU !!

      Jak rikam, zamerne lzete!!!

      Vymazat
    6. Ad 20:46: Jak se dá dokázat, že mimo parlament Churchill ten den nic o Německu neřekl? Nejste náhodou pošuk?

      Vymazat
    7. Re tkryst@yahoo.de

      Mozna ten posuk je vlastne bejvalej Churchilluv poradce, takze vedel o kazdem Churchillovem kroku, dokonce i kdy se sel Churchill vy...at. :-))

      Vymazat
    8. Krystliku, pošuk jste Vy ! Vy jste to napsal, tak je to na Vas dolozit provereny zdroj Vaseho tvrzeni. Jinak je to Vami vymyslena lez !

      Vymazat
  7. Krystliku,
    jako “Historik” by jste mel vedet ze Deklarace o krutosti spachane na Zidech vysla rok pred tim:
    “17. prosince 1942, kdy Spojené státy, Velká Británie, SSSR a deset dalších spojencu vydali Společné prohlášení členů OSN, které odsoudilo implementaci nacistického Německa „Hitlerův často opakovaný záměr vyhladit židovský národ v Evropě“.

    V Deklaraci je varování, že „osoby odpovědné za tyto zločiny neuniknou odplatě“.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Ad 0:37: Nikoliv. Konference ministrů zahraničí SSSR, USA a Velké Británie se konala se ve dnech od 18. října do 1. listopadu 1943. Podepsány 4 dokumenty, mezi nimi i Deklarace o potrestání válečných zločinců. Vyjadřovala odhodlání potrestat viníky války a jejich zločinů a vydávat je k odsouzení a potrestání do států, ve kterých zločin spáchali.

      Vymazat
    2. @ anonym 0:37

      17, prosince 1942 ...vydali Spolecne prohlaseni clenu OSN, ....

      A vy stouravej anonyme byste mel vedet, ze v 1942 zadna OSN neexistovala. Vite vy vubec kdy ta OSN vznikla?

      BTW, kdy se konecne naucite, ze se nepise "by jste", nybrz "byste". Hlavne, ze tady delate chytryho.

      Vymazat
    3. https://en.wikipedia.org/wiki/Joint_Declaration_by_Members_of_the_United_Nations


      The name "United Nations" for the World War II allies was suggested by President Franklin D. Roosevelt of the United States as an alternative to the name "Associated Powers." British Prime Minister Winston Churchill accepted it,

      Vymazat
    4. @anonym11. října 2021 11:1611. října 2021 v 20:30

      Společné prohlášení členů OSN bylo prohlášení vydané 17. prosince 1942 americkou a britskou vládou jménem spojeneckých mocností. [1] V něm popisují probíhající události holocaustu v nacisty okupované Evropě. Název „OSN“ pro spojence z druhé světové války navrhl prezident Franklin D. Roosevelt z USA jako alternativu k názvu „Associated Powers“. Britský premiér Winston Churchill to přijal,.........

      Vymazat
    5. 11:16 - Kapišto, sice se opravdu píše "byste", ale na to, abys měl právo to po někom vyžadovat, máš stále ještě příliš závažné problémy s interpunkcí.

      Vymazat
    6. Co tu zase strasis ty sasku s kapistovskym komplexem?

      "Clenove OSN v roce 1942 vydali spolecne prohlaseni"" :-))

      Uz sis ty vole zjistil kdy ta OSN byla vubec ustavena?

      Vymazat
    7. Tento komentář byl odstraněn autorem.

      Vymazat
    8. NEW YORK TIMES: 11 ALLIES CONDEMN NAZI WAR ON JEWS; United Nations Issue Joint Declaration of Protest on 'Cold-Blooded Extermination' 11 ALLIES CONDEMN NAZI WAR ON JEWS

      Special to THE NEW YORK TIMES.

      Dec. 18, 1942

      Vymazat
    9. Zde je original:
      WASHINGTON, Dec. 17. 1942-- A joint declaration by members of the United Nations was issued today condemning Germany's "bestial policy of cold-blooded extermination" of Jews and declaring that "such events can only strengthen the resolve of all freedom-loving peoples to overthrow the barbarous Hitlerite tyranny."

      Vymazat
    10. Kapisto, ty jsi takový malý šašek blbeček viď? Asi tě maminka hodně bila do hlavy, ty za ty pitomodti co zde píšeš nemůžeš viď?

      Pojmemnovani konference v 1942 nemá nic společného se založením OSN! Jde prostě o jméno které ty konferenci spojenci dali. To Ti ale jako obvykle nedošlo a ty se z toho můžeš posrat !

      Vymazat
    11. Pro negramontne stale plati: Ucit se, ucit se, ucit se.14. října 2021 v 1:18

      The United Nations was established AFTER World War II, succeeding the ineffective League of Nations.On 25 April 1945 (!!!), 50 governments met in San Francisco for a conference and STARTED drafting the United Nations Charter, which was ADOPTED on 25 June 1945 and took effect on 25 October 1945, when the UN BEGAN operations.

      Vymazat
    12. @1:18 nic noveho.............15. října 2021 v 0:09

      ­ ­
      ­ ­
      ­
      ...... ­protože­ ­to­ ­nemá­ ­nic­ ­společného­ ­s­ ­1942­ konferenci ­kde­ ­Roosewelt­,­ ­Churchill­ ­a­ ­spol.­ ­použili­ ­tento­ výraz ­!­

      ­
      Jinak­ ­pochopitelně­ ­můžete­ ­protestovat­ ­u­ ­Wikipedie­ ­nebo­ ­v­ archivu Kongresu ­.­ ­Zde­ ­nejde­ ­o­ ­učení­ ­ale­ ­o­ chápání­,­ ­což­ ­Vám­ ­zřejmě­ ­uniklo­!­

      ­
      ­
      ­ ­
      ­

      Vymazat
  8. Krystlik lhal o Evian konferenci, lhal o Lidickych detech a Eichmannove odsouzeni nyni lze o Churchillove proslovu.

    No zkratka lze tak casto ze tomu uz sam i veri.

    OdpovědětVymazat
  9. **Neexistuje žádná évianska deklarace (na návrh Francie) dávající Německu právo vraždit své občany na základě náboženství !
    ***Ernst Von Weizsaecker, státní tajemník ministerstva Zahraničí odpovedel na EVIAN pozvani takto: “Nemecko musi zcela odmítnout jakoukoli spolupráci s jinými zainteresovanými zeměmi v záležitostech německé židovské otázky. Tento problém je interním německým problémem a neni smluvni”.

    Zdroj: Předloženo SS Gruppenfuehrer Heydrich. Archiv Jad Vašem, 0,51/OSO/37 Berlín, 29. července 1938

    OdpovědětVymazat
  10. Zbytecne to psat, na to nikomu Krystlik neodpovi, protoze podle Krystlika vsechno zavinili zapadni spojenci protoze se nepridali k Hitlerovy a tak chudak nemel na vybranou a musel se branit !

    Kdyby Hitlerovy pomohli, tak v Palestine bylo o 6 milionu zidu vice, meli by celou Palestinu bez arabskych teroristu, Rusko by bylo polovicni a komunizmus by v Evrope nebyl. Nebylo treba zakladat EU a EURO, to uz Hitler udelal, ve spolkovych statech Cechy a Morava by se mluvilo poradnym evropskym jazykem jako je Nemcina ktera by nahradila francoustinu jako svetovy jazyk a jezdilo by se do Nemecke zapadni Afriky na dovolenou jako dnes, vzdyt se tam jeste mluvi Nemecky do dnes!
    Jizni Amerika by byla Nemeckym spojencem a USA by se zivili vyvozem lacineho zbozi jako dnesni Cina, pokud by se to vubec nerozpadlo na associaci Nemeckych statu kdy hvezdy na US vlajce by nahradili hakove krize.

    A Hitler by dostal Nobelovy ceny za vsechno mozne, treba i za "Novy Green Deal" a Angela by klidne mohla nosit to vyzehlenou SS Uniformu na verejnosti s prvnim tajemnikem zahranici politiky T.Krystlikem aby ukazala svetu priklad souladu s cizi rasou !

    Jo , to by byly casy !


    No le nejaky ozrala Churchill s kubanskym cigarem to znicil.

    OdpovědětVymazat
  11. Krystliku, jde o „Deklaraci z 17.Prosince 1942“ a ne o tom kdy se konference konala! Nic nového, faktem zůstává že Konference se týkala pouze Německých masakrů židů a potrestatni vrahů po válce!

    Proto to neopakovali v Moskvě, jak jste tak pohrdavě napsal „IGNOROVÁNÍ ZLOČINŮ SPOJENCI“........ beze zmínky o osudu židovské menšiny!

    OdpovědětVymazat
  12. Jakmile se da neco overit po internetu tak se ukaze ze Krystlik lze!

    OdpovědětVymazat