úterý 24. března 2020

Rozdíly se prohlubují

Tomáš Krystlík

Česká luza s velkým rozhořčením reagovala v diskusi na můj nedělní článek https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Tomas-Krystlik-Nekonzistentnost-rozhodnuti-ceskeho-statu-617945

Po dnešním opatření (24. 3.), kdy česká vláda během šesti dní třikrát (!) změnila nákupní hodiny vyhrazené pouze seniorům nad 65 let, nikdo nemůže tvrdit, že česká vláda rozhoduje konzistentně!

Způsob potírání epidemie coronaviru v ČR a v Německu a Rakousku na straně druhé, abychom uvedli příklad, se liší, už dnes se dá předvídat, že ekonomické důsledky pro ČR budou vinou vlády mnohonásobně horší než pro BRD a Rakousko. Všechny země, dosud nemající vakcínu proti coronaviru, se snaží pouze o vhodné rozložení počtu lidí, které je nutné na coronavirus hospitalizovat, rozložit jejich počet v čase, protože nákaze stejně nezabrání, aby se zdravotnictví nezhroutilo a současně aby se hospodářství příliš nepoškodilo. Žádoucí zploštění křivky nástupu infikovaných, aby to zdravotnictví vydrželo, se Česku, Německu a Rakousku asi zdaří. České „šlápnutí na brzdu“ je ale o mnoho radikálnější než v Německu a Rakousku. Připomeňme plošnou povinnost mít v ČR na veřejnosti zakrytý nos a ústa, v Rakousku a Německu nic takového předepsáno není, že Česko jako jediný stát na světě zakázalo přechod hranic svým rezidentům a taktéž rezidentům všech dalších zemí světa opačným směrem s výjimkou pendlerů a řidičů nákladní dopravy. Leč přísnější opatření proti epidemii coronaviru znamenají i vyšší následné národohospodářské ztráty státu, který je zavedl. České enormně prudké zašlápnutí brzdy v souvislosti s coronavirem znamená, že v porovnání s jinými státy bude česká devastace hospodářství silnější než jinde, kde k takovým omezujícím opatřením nepřikročili. Zploštění křivky počtu nakažených (léčených na coronavirus) v čase znamená vyšší ztráty v objemu HDP, protože výjimečná opatření omezující výrobu a služby budou trvat déle  a zdevastují větší měrou hospodářství než strmější průběh křivky.

Ať člověk hledá důvody oněch přehnaných opatření české vlády v souvislosti s coronavirem jakkoliv, nenajde jiné než tyto tři možné příčiny: (1) Česká záliba v uplatňování represe, přesvědčení, že pod hrozbou perzekuce se dosáhne kýženého účinku. (2) Snaha ucpat lidu ústa a hlavně jej sjednotit pod zástupným pseudoproblémem – nošením roušek, které nejsou, jejich sháněním a šitím. Češi následkem toho začali vystupovat jednotně jako národní podrážděný dav, začali se mezi sebou udávat, kdo roušku nenosí, kdo bez ní kouří na vlastním balkóně a v okně bytu, pár seniorů bylo vyhozeno z obchodu v prodejní době pro ně vyhrazené (i 73letá zpěvačka Elefteriadu), jeden zbit ochrankou, policejní linky tísňového volání jsou zahlceny udáními. (3) Vláda má obrovský strach, že by mohla být za nepřipravenost státu na epidemii v budoucnu trestně stíhána a snaží si zaváděním co nejostřejších opatření opatřit alibi, že již více nemohla učinit.

Pendlery dnes česká vláda de facto vyhnala za hranice. Nebudou smět zpět domů, budou muset zůstat v Německu a Rakousku a po překročení hranic půjdou na dva týdny do karantény. Je to obdobný postup, jaký uplatňovali bolševici, když odnímali státní občanství a vyháněli nepohodlné osoby za hranice nebo jim odnětím občanství zabránili návratu, protože hlupák Prymula počítá, že totální uzavření českých hranic bude trvat dva roky. Nicméně Bavorsko a Sasko se nehodlají s tímto stavem smířit a jejich zemské vlády začaly hledat ubytování pro české pendlery, kterých jen v Sasku pracuje 37 000. Pro Čechy pracující v oblasti zdravotnictví vysadila saská vláda podporu ve výši 40 €/den, pokud budou pracovat dále. Mohou si vzít s sebou své partnery a děti, za každého nepracujícího člena rodiny dostanou příplatek 20 €/den. Znovu připomínám: Žádný stát světa neuzavřel své hranice, nezrušil většinu přechodů betonovými zátarasy, jen Česká republika! Ostatní západoevropské státy jen postavily na některé hranice policejní hlídky, které kontrolují závažnost důvodů pro překročení hranice.

Zatímco je ČR extrémně obtížné se nechat otestovat na coronavir, ztestováno od začátku epidemie bylo 19 600 lidí, tak v Německu je každý týden (!) otestováno 160 000 osob. A to zdravotnictví v Německu je v kompetenci jednotlivých spolkových zemí! Stuttgartské nemocnice začaly preventivně podrobovat testu na coronavir každého příchozího, jedno zda s tržnou ranou, zlomeným prstem nebo něčím padlým do oka!

Dále. Během víkendu vyslechla spolková země Baden-Württemberg prosbu francouzské vlády a přijala francouzské pacienty, pro které nebyly již ve Francii volné dýchací přístroje. Na střechy nemocnic je v neděli dopravily francouzské vojenské vrtulníky z nedalekého Alsaska – srovnejte se zpožděními dodávek zdravotních pomůcek vlivem povolování přeletů a přistávání českých letadel! Dnes ráno ještě za tmy dopravilo letadlo do Saska, na letiště v Lipsku a v Drážďanech, první desítku coronavirových pacientů z Itálie potřebujících nejen lékařskou péči, nýbrž i dýchací přístroje. Dnes oznámila spolková země Schleswig-Holstein, že je připravena přijímat ze zahraničí cizí státní příslušníky s coronavirem, vláda Bavorska a Baden-Württemberska explicitně svolila s přebíráním pacientů z Itálie do svých nemocnic. Ještě něco: Ode dneška může v Německu každý, kdo se domnívá, že má mít příznaky chřipky nebo coronaviru, si telefonicky vyžádat pracovní neschopenku na dva týdny, aniž jej lékař prohlédne. Promítněte si laskavě toto opatření německé federální vlády do českých poměrů!

Hned na začátku epidemie si zajistila německá vláda výrobu 10 000 dýchacích přístrojů pro pacienty s coronavirem, i když je jich je po nemocnicích dost a nejsou zdaleka vytíženy. Česká vláda oproti tomu není s to zajistit ani dezinfekční roztoky, ani roušky, ani respirátory (vyvolení a úředníci respirátory již mají, ne tak nemocniční personál). Roušky „pro normální lidi, kteří chodí po ulici, to není dobrý nápad,“ říká Jenny Harriesová, zástupkyně poradce britské vlády pro oblast zdravotnictví. „Problém je, že lidé mají (většinou) jen jednu jednorázovou roušku… mají špinavé ruce, částečně si ji sundají, něco se o ni otře... Ve skutečnosti tak virus uvězní v roušce a dýchají jej,“ vysvětlila listu The Independent.

Jedno je však jisté: účet pro Česko bude vlivem nesmyslných opatření vlády vysoký – životní úroveň obyvatelstva se vlivem masivní devastace ekonomiky sníží. K tomu přistoupí pravděpodobně ještě další fakt, že v Německu, v hlavní exportní zemi pro ČR bude epidemie již překonána, ale Česko nebude v té době s to zcela zrušit svá opatření proti coronaviru vlivem plošší, ale také časově delší křivky počtu nakažených, a plnit své exportní závazky. Zde může české výrobce nahradit zahraniční konkurence a ekonomická situace státu se ještě zhorší.

64 komentářů:

 1. Krystlik,

  "Znovu připomínám: Žádný stát světa neuzavřel své hranice, nezrušil většinu přechodů betonovými zátarasy, jen Česká republika"

  Ale zakazany prechod hranic existuje treba mezi USA-Kanadou-Mexikem !

  *Vyhrazene hodiny pro seniory se take stridaji, uz jen proto ze dodavky zbozi do obchodu nejsou casove konsistentni.

  *Nemci najednou chteji pomoci Italii, Spanelsku atd. po te co je China a Rusko zahanbili svoji pomoci.

  ** Rakousko ma vice mrtvych nez Cesko a Nemecko procentualne take!
  ***14 dni osobni karantena zacala uz zacatkem brezna jako preventivni meritko na zapade.

  Budto o tom nevite, nebo zamerne lzete, ktere to je ???

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Čína i Rusko pomáhají, neboť sledují určité dlouhodobé cíle. Někdejší Sov. svaz také všude pomáhal.

   Vymazat
  2. "Čína i Rusko pomáhají, neboť sledují určité dlouhodobé cíle".
   To je jasne, ale EU svou necinnosti jim otevrela dvere! Kdyz vidim ruske vojenske nakladaky jak vyjizdeji z Ruskych dopravnich letadel tak to neni hezky obrazek s nadpisem "Rusko posila STOVKU TUN lekarske pomoci" tak jsem zvedav kolik te pomoci po odecteni vahy nakladaku vlastne je.
   Navice by mne zajimalo jakou skusenost ti EXPERTI maji kdyz v Rusku, podle Putina zadny VIRUS neni, protoze zavrel hranice s Cinou jiz pred 3 mesici !

   Vymazat
  3. USA se uzavřely vůči schengenskému prostoru, pak zrušily lety z GB a IRL a zavřely hranic e s Mexikem a Kanadou. Neuzavřely se proti celému světu.

   Vymazat
  4. KRYSTLIK:
   "Světová zdravotnická organizace WHO od aplikace roušek coby ochrany proti coronaviru přímo odrazuje. Že by to česká vláda věděla lépe?"

   ODRAZUJE? Kde ?
   If you are healthy, you only need to wear a mask if you are taking care of a person with suspected 2019-nCoV infection.
   Wear a mask if you are coughing or sneezing.
   Masks are effective only when used in combination with frequent hand-cleaning with alcohol-based hand rub or soap and water.
   If you wear a mask, then you must know how to use it and dispose of it properly.

   When and how to wear medical masks to protect against coronavirus .

   Vymazat
  5. USA ma pouze pozemni hranice s KANADOU A MEXIKEM. Poze kamiony prevazejici nouzove zbozi jsou povoleny od 19 Brezna.
   Tak co zase lzete ?

   Vymazat
  6. Existují také přístavy a letiště.

   Vymazat
  7. https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/ucinnost-rousek-je-sporna-casto-jde-spis-o-modu-naznacuje-bbc/1871920

   Vymazat
  8. Existují také přístavy a letiště....Ane ale .....27. března 2020 0:38

   Hranicni kontrola je stejna a na vice je na uzemi ciziho statu! Pred odjezdem, "US border and custom Agency" Vam nedovoli nastoupit cestu do US !!!!
   Hranice jsou hranice, at v pristavu nebo na letisti, to je prece samozrejme !

   Vymazat
  9. Německý virolog Christian Drosten však před několika dny řekl, že kdyby roušku nosil každý, začalo by opatření dávat smysl. Šíření infekce by se pak podle něj patrně trochu utlumilo.

   Epidemiolog z Hongkongské univerzity Benjamin Cowling podtrhl, že v celosvětové válce proti viru se počítá každá troška snahy. "Pokud bude obličejové roušky používat mnoho lidí v hustě zalidněných oblastech, bude to myslím mít nějaký efekt na přenos mezi lidmi a my v tuto chvíli hledáme jakékoli malé opatření, jímž můžeme přispět k omezení přenosu. Má to smysl," uzavřel Cowling.

   Nakazeni trva i 14 dni nez se projevi, mezitim lidi kychaji jeden na druheho, jak si myslite ze se ten Cinsky virus siri? Proc doporucuji aby lidi udrzovali 1-2 metry od sebe? Myslite si ze virus leze po zemi jako brouk Pytlik s osoby na osobu?

   Dnes oznamili ze na te lodi "Princess Cruise" pri de-kontaminaci stale zjistili VIRUS v kabinach 17 dni po evakuaci vsech cestujicich.

   Vymazat
 2. Česká luza s velkým rozhořčením reaguje v diskusi na můj článek26. března 2020 0:40

  hmmm, Dr QQ, 25.03.2020 3:33:45
  je to idiot, díky za Babiše
  Reagovat

  Je mi jasné, slovanka, 25.03.2020 0:16:33
  jak by se tahle krysa chovala v době německé okupace. PL nedrážděte své čtenáře tímhle odporným individuem!
  Reagovat

  On je ještě blbější, než vypadá a předvádí, Zubr, 25.03.2020 0:11:15
  Krystlíku, minule jsem zě nazval volem, ale ono to je horší, ty jsi vůl korunovaný. A když píšeš o argumentech, tak si svoje výtvory přečti a najdi nám v nich argumenty, ne ty nenávistné žblepty, senilního SAmana.
  Reagovat

  Re: On je ještě blbější, než vypadá a předvádí, Dr QQ, 25.03.2020 3:35:34
  korunovanej? coronavirusem?
  Reagovat

  Sudetoněmecký kripl Krystlík zase kváká jeho bláboly, Ostražitý, 24.03.2020 22:30:46
  kritizuj své chlebodárce A NA NÁS SE VY*ER, KRIPLE.
  Reagovat

  Česká lůza?, tak jo, 24.03.2020 22:14:06
  kdo jsi, že si troufáš?
  Reagovat

  Re: Česká lůza?, M.Kulhavý, 24.03.2020 22:21:02
  No kdo by byl, zaprodanec nesahá té "lůze" ani po kotníky!! Už použití toho titulu jej staví do lidského hnojiště charakterových fekálníků.
  Reagovat

  U Krystlíka platí to Werichovské: nejhorší je srážka s blbcem!, M.Kulhavý, 24.03.2020 22:04:22
  Na jedné straně vychvaluje německé zdravotnictví a na druhé si chtějí udržet české doktory a sestřičky za každou cenu - jsem zvědav, co bude psát, až se vir rozšíří mezi muslimskou komunitu; obecně mezi přivandrovalce - kvůli neúnosným podmínkám se, navzdory násobnému platu, české sestřičky vracejí a jejich popis přeplněné nemocnice není taková idylka, tak jak ji zde ten poněmčelý pisálek prezentuje, Znova se musím ptát: kdo ho za to svinstvo platí?!!!
  Reagovat

  ani blitky toho němce nečtu, vipera, 24.03.2020 21:36:41
  Reagovat
  Dost bolo Kryslíka, potřebuji kyslík!, hol, 24.03.2020 21:25:14
  Reagovat

  Nevěřím tomu,, Čechomoravan, 24.03.2020 21:09:08
  že by tu někdo ty Krystlíkovy zvratky ještě četl.Milá redakce PL-já přece vím,že fašoun Krystlík působí na zdejší čtenáře jako červený hadr na býka. Výsledkem je pak dlouhé nadávání v diskusích.Jen bych si dovolil optat se:Nepřeháníte to ?
  Reagovat
  Re: Nevěřím tomu,, tak jo, 24.03.2020 22:17:17
  asi tak......jako provokace to nemá ani nápad, ani zápletku, nic a nic, jen nadutost kohosi zbytečného
  Reagovat

  Jdi se vycpat Krysíku...., Hornet, 24.03.2020 21:06:57
  Reagovat

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co někdy řekl Jan Werich není důležité. Sám se řadil mezi idioty a svoji povahou mezi bezohledné "vychcánky".

   Právě proto, že něm. a rak. organizace zdravotnictví je lepší, chtějí si tamní špitály udržet kvalifikovaný český zdrav. personál. Zamyslete se někdy i přímo hlavou!

   Vymazat
  2. @ 9:40 Zamyslete se někdy i přímo hlavou!

   Zrejme Vam nedoslo ze to jsou komentare prevzane z Parlamentnich Novin, Krystlikova clanku.

   Vymazat
  3. Vždyť je to tam 26. března 2020 v 0:40 hod. napsané, český mudrlante. Jste tak hloupý, že nechápete český text?

   Vymazat
  4. Podle te odpovedi,Nejste vy ten Kapista? Co ma cas a datum spolecneho z textem 11 poznamek v Parlamentnich novinach z kterych je to cele zrejme prevzate !!!

   Vymazat
  5. Pochopit větu "Česká luza s velkým rozhořčením reaguje v diskusi na můj článek" (z 26. března 2020 0:40) je pro č. mudrlanta asi dost těžké.

   Vymazat
  6. Krystlík je nenávistný hňup, který nikdy ničeho nedosáhl. I jeho rodina se ho štítí.

   Vymazat
 3. Rozdíly se prohlubují, ale.................26. března 2020 0:43

  Cesi si vedou lepsi nez ostatni kolem nich, doufejme ze to bude tak pokracovat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hlavně si zase poklepávejte po ramenou, jak jste dobří a jak jste nad vším vyzráli! - chudáci.

   Vymazat
  2. Clovece, snad jim nezavidite ?

   Vymazat
 4. Coronavirus-Fälle in Deutschland
  Stand: 25.03.2020, 15 Uhr
  37.323
  bestätigt
  3.547*
  wieder gesund
  206
  Todesfälle

  Nemci jsou na tom pomerne dobre ale pocet nakazenych je katastrofalni!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mehr als 5200 Coronavirus-Infizierte in Österreich - 30 Todesfälle bestätigt

   Vymazat
  2. Ctete i jine zdroje, abyste mel prehled o tom jak jsou na tom Nemci. Nikdo nepouziva hodnoceni, ze by pocet nakazenych byl v Nemecku katastrofalni.

   https://www.ft.com/content/c0755b30-69bb-11ea-800d-da70cff6e4d3

   Vymazat
  3. March 26 (GMT) Prez noc, Nemecko:

   *6615 new cases and 61 new deaths in Germany !

   Vymazat
 5. Coronavirus-Fälle in Deutschland
  Stand: 26.03.2020, 08 Uhr
  41.445
  bestätigt
  5.669*
  wieder gesund
  236
  Todesfälle

  Tschechien 1.775 10 6
  Deutschland 41.445 5.669 236
  Österreich 6.398 112 49

  Proc se Rakusaci se smeji Cechum ? Protoze zavreli hranice ?

  Nemci maji vysoky pocet nakazenych, ale maly pocet mrtvych. Experti to oduvodnuji vekem nakazenych, coz je mozne. Zatim jsem nasel jen jednu statistiku "vek obeti a nakazenych" a deti po 10 let maji prakticky imunitu..

  Tak bych spochybnil Krystlikovo tvrzeni ze Nemci maji nizkou umrtnost proto ze zacali testovat rychle a brzo !

  OdpovědětVymazat
 6. Coronavirus-Fälle in Deutschland
  Stand: 27.03.2020, 14 Uhr,
  49.039 bestätigt 6.932* wieder gesund und Todesfälle 323 !

  OdpovědětVymazat
 7. Zrejme se to v Cesku snad lepsi.28. března 2020 4:23

  Germany 50,871 nakazenych +6,933 uzdravenych 351 mrtvych +84 prirustek za 24 hodin

  Czechia 2,279 nakazenych +354 uzdravenych 9 mrtvych zadne nove za 24 hodin

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Německo má 83 mil. a Česko jen 10,6 mil. obyvatel.

   Vymazat
  2. Tak si to přepočítej pokud jsi toho schopen.

   Vymazat
 8. Germany 56,202 +5,331 403 +52 Na milion obyvatel >nakazenych >671 mrtvych >5

  Czechia 2,541 +262 11 +2 Na milion obyvatel >nakazenych >237 mrtvych >1

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. "Rozdíly se prohlubují",Tomáš Krystlík má pravdu !

   Vymazat
 9. Germany 57,695 +6,824 430 +79
  China 81,394 +54 3,295 +3

  Holandsko, Belgie, Svycarsko, Luxembourg vice jak 30 mrtvych/milion obyvatel

  OdpovědětVymazat
 10. Zajímavé, že ve Švédsku nedělají skoro nic - viz Schweden geht eigenen Weg ....

  OdpovědětVymazat
 11. Jedním z největších českých problémů během koronavirové krize je zásobování domovů pro seniory, kde se během posledních dnů nákaza rozšířila v sedmi zařízeních. Nakažených seniorů je už několik desítek.

  Polemiku odstartoval v sobotu odpoledne šéf Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMOKS) Josef Středula, který upozornil, že nedostatek ochranných pomůcek v těchto zařízeních může být velký problém.

  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koronavirus-nakaza-covid-19-vlada-adam-vojtech-hamacek-babis-twitter-trump.A200329_090626_domaci_lesa

  Hlavne, ze Babis radi Trumpovi jak se vyporadat s koronavirovou krizi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je jen důsledek. Cz-vláda místo na plošné nošení roušek a respirátorů, což je k ničemu, měla vsadit na testování, testování, testování a nakažené strčit do karantény. Stačí tracking mobilních telefonů.

   Vymazat
  2. Už vidím, jak si pan Trump nechává radit od nějakého Babiše, který napřed prohlašuje, že doma ušité roušky nejsou účinné, aby pak nechal urychleně otevřít galanterie, aby si český národ roušky mohl ušít sám.

   Vymazat
  3. Andrejko si asi nevidí do huby.

   Vymazat
  4. Krystliku, mate v tom zmatek, Testovani nikoho nevyleci ani neochrani, to je videt v Nemecku kde prvni onemocneni zacalo vice jak o MESIC drive nez v Cesku!!!

   Nemecko ma nakazenych 724 a 6 mrtvych na milion obyvatel. Prvni nakazeni 26. Ledna.

   Cesko ma nakazenych 256 a 1 mrtvy na milion obyvatel. Prvni nakazeni 29.Unora.

   Fakta jsou jaka jsou at se na to divame jak koliv, tak BABISOVY se podarilo zapsat do povedomi obcanu ze tohle neni zadna sranda, a jenom oni tomu muzou zabranit.

   A neverte Cehunum ze rousky z Ciny jsou propadle v 2006.
   95 (United States NIOSH-42CFR84)• FFP2 (Europe EN 149-2001)• KN95 (China GB2626-2006)• P2 (Australia/New Zealand AS/NZA 1716:2012)• Korea 1st class (Korea KMOEL - 2017-64)• DS (Japan JMHLW-Notification 214, 2018)

   Vymazat
  5. Chápete vůbec česky psaný text, mudrlante (20:20)? Nakažení jsou pak v karanténě. Bez testů by byla v Německu čísla mnohem vyšší.

   Vymazat
  6. Na rozdíl od vás ho chápe, Krystlík je nenávistný člověk, je plno scénářů jak který stát epidemii řeší, ale jen mudrc Krystlík ví, že jedině ten český je špatný. Kdo umí číst ví, že Krystlík je jen zakomplexovaný chudáček, kterého pohání nenávist. Pokud si přečtete jeho výplody, zjistíte, že beze zbytku přijal myšlenky a rétoriku nacistické organizace witikobund od niž opisuje své "historické" výplody.

   Vymazat
  7. Člověče, čecháčkovský vlastenčíku, měl byste se nechat léčit.

   Vymazat
  8. Kdo by ho mel lecit, kdyz v Cesku je nedostatek psychiatru a v Bohnicich uz nemaji mista.

   Vymazat
  9. Vzdy ti nejvetsi IDIOTI chteji aby se ostatni sli lecit !

   Vymazat
  10. ...Nakažení jsou pak v karanténě. Bez testů by byla v Německu čísla mnohem vyšší..... 22:12 Mate naprostou pravdu, Nemecko uz dohonilo i CINU !

   Vymazat
  11. Re. Nemecko uz dohonilo i Cinu.

   V cem je dohonilo, musite byt konkretni aby clovek uhodl co mate na mysli svym vyrokem.

   Vymazat
 12. Jinak o rouškách a respirátorech: www.enviweb.cz/115860


  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Věřím, že (cituji) na trh se v současné době dostávají respirátory, které nemají ověřeny všechny potřebné vlastnosti.

   Rouška chrání okolí před přenosem infekce. Není určena pro ochranu nositele, nepatří mezi osobní ochranné prostředky. [...] Problém roušek spočívá v nedostatečné těsnicí linii, vzduch vniká pod masku kolem nosu a tváří.

   Vymazat
  2. Od kdy verite Cechum ???? Krystliku29. března 2020 20:34

   Ceske Zvasty, Krystliku. Zklamal jste mne !

   Vymazat
  3. Asi neumite cist, ponevadz ten odkaz se vztahuje na narizeni Evropskeho Parlamentu a Rady o osobnich ochrannych prostredcich. Takze to NEJSOU ceske zvasty.

   Vymazat
  4. To je přece u českých vlastenčíků obvyklé.

   Vymazat
  5. Az na to ze je to publikovane ne ceskem WEBU, a to KRYSTLIK povazuje za CESKE ZVASTY s tim ze

   ....Obličejové masky - Roušky jsou na HOVNO .....

   EU: Správný název roušek je zdravotnická obličejová maska. Rouška chrání okolí před přenosem infekce. Není určena pro ochranu nositele, nepatří mezi osobní ochranné prostředky. Zkouší se podle EN 14683+AC Zdravotnické obličejové masky - Požadavky a metody zkoušení.

   Použití roušky přispívá k ochraně nositele, ale výrobce tuto ochranu negarantuje a nezkouší.

   Typicky "Double Talk" ! Proto RAKUSACI zacali nosit ROUSKY, a ted i Americane. Jo ale CESI jsou pomatenci, meli pockat az co jim nejrozumejsi BRUSELACI naridi. Staci se podivat jak si vedou v Belgii !!! 830 mrtvych a v CR 40.

   Vymazat
  6. Tenhle komentar to vystihnul.....2. dubna 2020 2:11

   Anonymní29. března 2020 22:16

   Německo je značně multikulturní a hodně lidí tam ani neumí německy. Ti pak samozřejmě ničemu nerozumí a nařízení vlády samozřejmě ani nedodržují. Řídí se svými debilními zvyky a pudy.

   Vymazat
 13. Rad bych upozornil na skutecnost, ze kazdy stat ma svoji vlastni metodiku vykazovani, jednotna metodika neexistuje.

  OdpovědětVymazat
 14. Jak je to s nosenim rousek.29. března 2020 13:17

  Proč v Izraeli není povinnost nosit roušky na veřejnosti?Jejich nošení je záludné. Je to naprosto povinné pro zdravotnický personál, u kterého je vyšší riziko nákazy a šíření infekce. U něj je rovněž pravděpodobnější, že si vymění masku, kdykoliv se opotřebuje. Naproti tomu běžná populace ji bude spíše nosit dlouhé hodiny, nebude ji mít řádně nasazenou, bude se roušky dotýkat nemytýma rukama, ale především to vyvolává falešný pocit bezpečí, proto to může způsobit více škody než užitku.
  Zdroj: https://www.lidovky.cz/svet/ultra-ortodoxni-zide-nedodrzuji-fyzicky-odstup-rousky-mohou-byt-kontraproduktivni-rika-izraelsky-epi.A200328_181711_ln_veda_ele

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Noseni rousek nezabrani sireni koronavirusu, jinak by se nemohl v CR nikdo nakazit kdyz VSICHNI maji povinost je nosit.

   Vymazat
  2. Zde v Rakousku se roušky také nemusí nosit. Ale Češi halt vědí všechno nejlépe.

   Vymazat
  3. @ 16:22
   Proto jsou na tom Rakusaci tak bidne !
   Austria nakazenych 8,672, +401 prez noc, 86 mrtvych +18 prez noc.

   Vymazat
  4. Izrael neni odpovedny za Cesko, tak at si tam s Arabacema delaji co chteji, Zidi si prece nebudou zahalovat oblicej jako Muslimove!:-), To by musel Mojzis napsat dalsi prikazani nebo se !:-)

   Vymazat
  5. Re. Israel neni odpovedny za Cesko.

   Tak to musite napsat na Vysokou skolu v Olomouci aby nespolupracovali s Dr. Gabrielem Chodikem na scenari sireni epidemie a jejich ekonomicky dopad v CR a Israeli.

   Vymazat
  6. Od pozítří musíme při nákupu v Rak. nosit roušku, kterou prý v krámu obdržíme.

   Vymazat
  7. Anonymní29. března 2020 16:22, Zde v Rakousku se roušky také nemusí nosit. Ale Češi halt vědí všechno nejlépe.2. dubna 2020 1:41

   To Vam to dlouho nevydrzelo, jeste ze mate smysl pro humor !
   Anonymní30. března 2020 17:58

   Od pozítří musíme při nákupu v Rak. nosit roušku, kterou prý v krámu obdržíme.

   Vymazat
  8. Re. Noseni rousek pri nakupu.

   To ovsem neni totez jako vseobecne noseni rousek jako je tomu v Cesku, kde musite rousky nosit vsude.

   Vymazat
 15. SKUTEČNÁ PRAVDA!

  Čerstvé kobylince působí proti virům korony!

  Je to tak snadné:
  Prostě si vezměte do rukou čerstvé kobylince a funguje to jako zázrak!

  1) Nedotknete se očí, uší, úst nebo nosu.
  2) Nikdo vám nepodá ruku.
  3) Nikdo se nepřibližuje více než na 2 metry.
  4) Před jídlem si důkladně umyjete ruce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kravsky lejna jsou pry ucinnejsi, ani do Metra Vas lidi nepusti !

   Vymazat