pátek 15. června 2018

Proč se neřekne pravda ani po století?


Tomáš KrystlíkV letošním jubilejním stém roce od založení Československé republiky lze očekávat vyšší výskyt článků touto událostí se zabývajících. Jeden z nich https://technet.idnes.cz/ceskoslovensko-1918-narodni-rada-francie-dyx-/pred-100-lety.aspx?c=A180611_144241_pred-100-lety_vov se objevil i s doprovodným videem v iDnes.cz. Jak článek, tak video obsahují nepravdy zkreslující náhled na československou historii. Podle onoho článku Francie v červnu 1918 uznala Československou národní radu v Paříži. Jenže ona Rada měla od začátku až do konce své existence, do listopadu 1918, tj. až do konce první světové války, pouze název: Conseil National des Pays Tchèque, Národní rada zemí českých, takže výrok ve zmíněném článku: „Francie před 100 lety uznala Československou národní radu“ je nepravdivý. (Navíc k článku připojená fotografie pochází z Velké Británie za druhé světové války. Inu, „kvalitní“ redaktorská práce!)

Masaryk s Benešem onen falešný název Rady záměrně používali ve všech svých oficiálních dokumentech a v memorandech k ovlivnění státníků Dohody ve snaze, aby takto zamýšlený český samostatný stát in spe odsouhlasili. Slovensko podle původně mladočeských názorů a panslavistických představ mělo vytvořit spojení s ruskou říší a tím dodat novému státnímu útvaru zdání podpory proti Němectvu, které obklopovalo české země ze tří stran. Masaryk i Beneš tedy záměrně lhali a s nimi lžou čeští historici dodnes.

Čeští historici též úpěnlivě zamlčují, že až do začátku srpna 1918 neměli ruští bolševici většího zastánce než právě v Tomáši G. Masarykovi, který byl zásadní odpůrce vojenské intervence proti sovětské vládě bez ohledu, zda se uskuteční s československými legiemi na Rusi nebo bez nich, chtěl za každou cenu zabránit střetu legií s ruskými bolševiky, které nazýval svými „spolurevolucionáři“. Vyzval státníky Dohody, aby sovětskou vládu diplomaticky uznali, což rozkatilo zejména Milana R. Štefánika. Masaryk se zastával ruských bolševiků tak intenzivně, že tajemník ministra zahraničí USA Roberta Lansinga Breckinridge Long v dubnu 1918 napsal, že Masaryk přicestovavší s britským pasem do USA z Vancouveru „chce navštívit Washington D. C. v zájmu ruské bolševické vlády“, a v druhé zprávě o tři dny později, kde oznamoval, že přibyde i se svým sluhou Josefem Husou se srbským pasem, označil Masaryka přímo za „člena bolševické vlády v Rusku“.

Americký prezident Woodrow Wilson podepsal 27. 6. 1918 dokument, ve kterém USA souhlasily s rozčleněním rakouské monarchie za předpokladu, že bude z nových nástupnických samo­statných států vytvořena federace nebo alespoň sjednána dohoda mezi nimi k užitku všeho obyvatelstva monarchie. Spojené státy současně odmítly uznat Národní radu zemí českých v čele s Masarykem kvůli jeho probolševickému postoji a zastávání se sovětské vlády. Masaryk tedy oportunisticky otočil o 180° a v pozdravu z 21. 7. a v rozkazu z 1. 8. 1918 Československému vojsku na Rusi (legiím) najednou nejen souhlasil s jeho ozbrojeným vystoupením proti bolševikům, proti kterému dosud byl, nýbrž začal doporučovat i spojeneckou intervenci v Rusku, aby koncem srpna 1918 spojence k tomu už přímo vyzýval. Masaryk se po válce ani slovem nezmínil, že během války ruské bolševiky po většinu doby vehementně a účinně podporoval. Masarykovi se podařilo rozptýlit Wilsonovy obavy z rozpadu Rakouska-Uherska lživým prohlášením, že jakmile národy monarchie získají nezávislost, spojí se do středoevropské unie. To ale neměl Masaryk nikdy v úmyslu, byla to jen vějička, aby Wilson se vznikem československého státu souhlasil.

Masaryk předložil 31. 8. 1918 ministru zahraničí USA Robertu Lansingovi dvacetistránkové memorandum opět s falešným názvem Rady: Uznání Česko-Slovenské národní rady a česko-slovenské armády. Není divu, že tento dokument byl po první světové válce v ČSR prohlášen za tajný, Masaryk v něm opět velkolepě lhal. Pár příkladů. Uváděl, že Národní rada byla založena v roce 1915 s plným souhlasem vedoucích

českých politických stran. Ve skutečnosti bylo prohlášení Českého komitétu zahraničního z 15. 11. 1915 podepsáno jen Masarykem, Josefem Dürichem a zástupci českých a slovenských krajanů v zahraničí, představitelé českých politických stran doma neměli o tom ani tušení. Česká družina v Rusku (součást ruské armády vytvořená z Čechů s ruskou státní příslušností) byla zorganizována místní českou kolonií a nikoliv Česko-Slovenskou národní radou, jak v memorandu lživě psal Masaryk. Dále v něm tvrdil, že František Josef I. nechal popravit kolem 30 až 60 tisíc civilistů, ve skutečnosti jich bylo za války v celém Rakousku-Uhersku popravena asi tisícovka, naprostá většina v Haliči, v českých zemích jen čtyři (!) osoby. USA jako poslední ze států Dohody nakonec Čechoslováky 3. 9. 1918 coby bojující spojenecký národ uznaly - po francouzském uznání z 29. 6. a brit­­ském z 9. 8. 1918.

19. 10. 1918 požádal Masaryk americkou vládu o půjčku pro československou spoluválčící vlá­du. Ministr zahraničí USA Robert Lansing však začal zjišťovat, kdo pověřil Masaryka sjednat půjčku ve prospěch dosud ne­existujícího státu. Beneš informoval amerického vyslance v Paříži, že Česko-Slovenská národní rada (ve skutečnosti Ná­rod­ní rada zemí českých) byla založena v únoru 1916, její složení a federální pra­vidla byly přijaty 6. 2. 1916 a pravomoce je­jího předsedy, Masaryka, byly stanoveny dekretem z 10. 2. 1916. Nic z toho nebyla pravda, vše byla lež, Beneš si to vymyslel a příslušné listiny zfalšoval. Lansinga jako právníka zřejmě napadlo, že dokumenty předložené Benešem mohou být podvržené, a proto 25. 10. požádal amerického vyslance v Paříži, aby mu poslal jejich ověřené kopie. Nikým neověřené dokumen­ty do­razily do Washingtonu až poté, co Národní výbor v Praze vyhlásil 28. 10. samostatnost. Je příznačné, že tato Be­nešova falza nebyla v ČSR nikdy zveřejněna.

Neměli bychom si po tak dlouhé době snad přestat přikrášlovat skutečnost a lhát? Ne dětinsky líčit vlastní minulost a začít se smiřovat s faktem, že Československá republika vznikla ze lží, nekalých machinací a klamání spojenců Tomášem Masarykem a Edvardem Benešem.

13 komentářů:

 1. A co rikaji Francouzi: Le conseil national tchécoslovaque (ou Conseil national des pays Tchèques), créé à Paris en 1916, est une étape décisive de la création de la Première république tchécoslovaque.

  Československá národní rada vznikla v Paříži v roce 1916 a je rozhodujícím krokem k vytvoření první Československé republiky.

  Uvodni fotka je "Ilustracni Foto", ve videu neni.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To ilustrační foto z 2. svět. války dokládá mizernou úroveň českého redaktora.

   Vymazat
  2. Proto je tomu rika "ilustrační foto".

   Vymazat
 2. Zase placate nesmysly Herr Krystlik.

  Rakousko-Uhersko se rozpadlo protoze se nechtelo distancovat a byt nezavisle od Nemecke Rise. Navrh na "Federazici" Rakouska prisel od cisare k Wilsonovy pozde. Wilson uznal Ceskosloveneske Legie za spojeneckou armadu, a tim tim zniklo Ceskoslovensko a ostatni staty rozpadem Cisarstvi.

  V kazdem pripade, Masaryk a Benes stvorili funkcni, nezavisly a demokraticky Stat obklopeny diktatory. Nejake sprchtle na tom nic nezmeni.

  Staci se podivat na Nemecke sousedy co udelali z Bismarkovy Rise, jak sedlaci u Chlumce !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Federalizaci (resp. 'trialismus') chtěl v Rakousku-Uhersku zavést Franz Ferdinand d´Este, zavražděný i s manželkou v Sarajevu. Jeho plán byl totiž v rozporu se sny (Ruskem podporovaných) srbských nacionalistů o tzv. Velkém Srbsku. Ti následníka trůnu logicky nenáviděli.

   Vymazat
 3. Československá republika vznikla proto ze Rakousko Uhersko nebylo schopno presvedcit spojence vcetne USA ze dokaze udrzet svoji statni celistvost.

  Nejaky Masaryk nebyl rozhodujici, Polaci chteli svuj stat, Jugoslavci (Jizni Slovane) chteli svuj stat, Italie chtela kus Rakouska, Slovaci a Rusini se bourili atd.

  Vitezne mocnosti chteli Rakousko-Uhersko zachovat jako protivahu Nemecke Risi, a ne jako poslusneho spojence RISE se Slovanskymi otroky.

  To se nepovedlo, tak alternativni reseni (ac vice komplikovane protoze Spojenci meli odpovenost za vznikle staty ) bylo nechat Rakousko-Uhersko svemu osudu rozpadnuti.
  Je malo znamo ze Wilson pozadoval na Masarykovi prijmuti Slovenska S Rusiny do budouciho statu. Slovensko, proto aby se vymklo Madarske nadvlade a taky proto ze nebylo schopne samostatne existence. Rusini poslali delegaci do Bileho domu s pozadavkem aby byli pripojeni k CSR. A tak Cechy a Morava (Slezko ukradli Nemci ve valve Nemce proti Nemci, Rakousku) nejvyspelejsi cast Mocnarstvi se muselo postarat o pripojene krajiny kde byla 80 % negramotnost, kde Cesi museli ucit Slovaky jejich vlastni rec, kde Cesi museli ucit Rusiny cist a psat. Takova je pravda pane Krystlik.
  Masaryk, ani Benes nebyli pricinou rozpadnuti RU , za to muze Cisar sam!
  Masaryk nejdrive v US se snazil stvorit Federalni stat spolu s Polaky a Jihoslovany. To ale Polaci na konec na sjezdu v Chicagu zamitli. Po te co Masaryk vyhlasil “Deklaraci Nezavislosti” a poslal kopii Wilsonovy s omluvou "Musel jsem jednat podle sveho svedomi" US Kongres schvalil oficialni uznani Ceskoslovenska. Ve svych pametech Wilson se louci s Masarykem slovy : Prijel jste jako predstavitel Cechoslovaku, dnes odjizdite jako jejich Prezident. Byl doprovozen jako hlava statu Americkou namorni pechotou na lod do Evropy spolu s dcerou Alici.
  Kdyby Krystlikova nenavist ke vsemu Ceskemu mu dovolila si precist Wilsonovy a Lansingovy pameti ulozene v Knihovne Kongresu ve Washingtonu, tak by se dovedel pravdu. To se ale nestane protoze Herr Krystlik ma jen zajem nadavat vsemu co je Ceske!

  OdpovědětVymazat
 4. Zkratka, Masaryk a Benes vyuzili situlace (Svetove Valky) kterou nezacali.

  Nebyt nich tak by dnes kriceli v Praze "Heil Merkel",a تحية الى الله Frau Merkel na Zizkove!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Český mudrlant zase perlí. Blb na entou.

   Vymazat
 5. Pane Krystlik, napsal jste: “USA jako poslední ze států Dohody nakonec Čechoslováky 3. 9. 1918 coby bojující spojenecký národ uznaly - po francouzském uznání z 29. 6. a brit¬¬ském z 9. 8. 1918.”
  Dale pisete ze:
  “19. 10. 1918 požádal Masaryk americkou vládu o půjčku pro československou spoluválčící vlá¬du. Ministr zahraničí USA Robert Lansing však začal zjišťovat, kdo pověřil Masaryka”.
  Pro zajimavost uvadim:

  *První USA konzulární úřad v Čechách byl v Praze. Konzulát byl otevřen v roce 1869 a uzavřen 9. dubna 1917 poté, co Rakousko-Uhersko zrusilo diplomatické vztahy se Spojenými státy.
  Otazka je :Proc Rakousky Cisar byl tak blby, a nebo proc poslouchal Nemeckeho Cisare Vilema znameho ve svete jako „Wilhelm Krvavy“??? Jak mohlo Rakousko doufat ze Wilson prijme jejich „Kapitulaci“???
  Dne 3. září 1918 oznámil ministr zahraničí Robert Lansing, že Spojené státy uznaly československou národní radu, která byla rezidentem v Paříži, jako de facto vláda ve válce s německou a rakousko-uherskou říší.
  Takze pane KRYSTLIK, pokud 19. Rijna 1918 Masaryk pozadal o pujcku, tak pozadal jako PREZIDENT Republiky. Nejake blaboly ze Lansing zacal neco proverovat je KRAVINA !!! Uz jen proto ze pujcku musi schvalit US Kongres ktery si zjisti podrobnosti sam. V USA Prezident muze pouze navrhnout pujcku !!! Vase neznalost principalni funkce Americkeho systemu vlady je pozoruhodna!
  To ze do posledni chvile Masaryk chtel reformaci Rakouska-Uherska je dolozeno deklaraci Stredo-Evropske Unie, ve Filadelfii, USA . http://www.carpatho-rusyn.org/fame/proc.htm
  Prvni podpis vlevo nahore je T.G.Masaryk. Tato deklarace visela v Uzgorodu od 1919 do 1945.
  Otazka je: Proc nam o tom Krystlik nic nenapsal? Google Preklad nasleduje......

  OdpovědětVymazat
 6. Pokracovani.....18. června 2018 2:30

  To ze do posledni chvile Masaryk chtel reformaci Rakouska-Uherska je dolozeno deklaraci Stredo-Evropske Unie, ve Filadelfii, USA . http://www.carpatho-rusyn.org/fame/proc.htm
  Prvni podpis vlevo nahore je T.G.Masaryk. Tato deklarace visela v Uzgorodu od 1919 do 1945.
  Otazka je: Proc nam o tom Krystlik nic nenapsal? Google Preklad deklarace pro ty kdo se jeste zajimaji o historii:
  PROHLÁŠENÍ O SPOLEČNÝCH ÚČELECH

  OF THE

  NEZÁVISLÉ MID-EVROPSKÉ NÁRODY

  V ÚMLUVĚ SESTAVENÁ V HOLE NEZÁVISLOSTI

  PHILADELPHIA, PENNSYLVANIA, SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ

  V ŘÍJEN TŘETÍ BŘEZEN, OKREM TŘETÍ TŘETÍ ČTVRTÁ

  A osmnáct.

  My, zastupující dohromady více než padesát milionů lidí, tvořících řetězec národů ležících mezi Baltským, Jadranem a Černým mořím, zahrnující čeští Slováci, Poláky, Jugoslávci, Ukrajinci, Ukrajinci, Ukrajinci, Litevci, Rumuny a Italské Nenávisty, , Albánci, sionisté a Arméni, kteří zcela nebo částečně podléhají cizí nadvládě a hluboce si váží pomoci a pomoci poskytované našimi národy vládou a lidmi Ameriky a spojenců spojenectví, jménem nás a našich bratří doma, slavnostně prohlašujeme, že máme k dispozici naše lidi a zdroje - k dispozici našim spojencům k použití proti našemu společnému nepříteli a aby celý svět mohl vědět, co považujeme za základní a základní doktríny, které budou zakomponovány v následujících ústavách přijatých národům našich nezávislých národů, stejně jako účel, který bude řídit naši společnou a jednotnou akci, přijímáme a přihlašujeme se jako základní zásady pro všechny svobodné národy.

  První. Že všechny vlády odvozují svou spravedlou moc od souhlasu řízených.

  Druhý. To, že každý člověk má neodcizitelné právo organizovat svou vlastní vládu na takových principech a v takové podobě, o které věří, že nejlépe podpoří jejich blahobyt, bezpečnost a štěstí.

  Třetí. Že svobodný a přirozený vývoj ideálů jakéhokoli státu by měl být umožněn, aby vykonával jejich normální a neomezený průběh, pokud takový postup nepoškodí nebo neohrozí společný zájem všech.

  Čtvrtý. Neexistuje žádná tajná diplomacie a všechny navrhované smlouvy a dohody mezi národy by měly být zveřejněny - před jejich přijetím a ratifikací.

  Pátý. To, že věříme, že naše národy mají příbuzné ideály a cíle, by měly koordinovat své úsilí o zajištění svobod jednotlivých národů za účelem prosazování společného blahobytu za předpokladu, že takové sdružení přispěje k míru a blahu světa.

  Šestý. To, aby se vytvořila liga národů světa ve společné a závazné dohodě o skutečné a praktické spolupráci pro zajištění spravedlnosti, a tedy míru mezi národy.

  V průběhu naší historie jsme byli předmětem obětí agresivních a sobeckých národů a autokratických dynastií a byli podřízeni silou zbraní.

  Utrpěli jsme zničení našich měst, porušování našich domovů a zemí a udržovali naše ideály jen tajně a navzdory tyranii našich utlačovatelů.

  Byli jsme zbaveni řádného zastoupení a spravedlivého procesu. Byl nám odepřen právo na svobodu projevu a právo volně shromáždit a prosit o nápravu našich stížností. Byli jsme odmítali svobodné a přátelské styky s našimi sesterskými státy a naši muži byli zaujatí ve válce proti svým bratřím a přátelům příbuzných.

  OdpovědětVymazat
 7. ..............Signatáři tohoto prohlášení a zástupci jiných nezávislých národů, kteří se mohou přihlásit k jejich jménům, tímto slibují jménem svých národů, že se sjednocenně budou snažit o to, aby tyto nesprávnosti byly správné, že utrpení světová válka nebyla marná a že zásady, které jsou zde uvedeny, budou začleněny do organických zákonů všech vlád, které by naši příslušní lidé mohli dále stanovit.

  Gregory Zatkovič podepsal "prohlášení o společných cílech" jako zástupce uhorsko-rusínů. (5. podpis)

  Materiál na této stránce Reprodukce ze sbírky rukopisů, Kongresové knihovny
  http://www.carpatho-rusyn.org/fame/proc.htm

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Český osel velmi rád kopíruje všelijaké kraviny.

   Vymazat
  2. KAPISTO, ty se nezapres!20. července 2018 0:29

   Ale jdi KAPISTO, zase kecas !

   Vymazat