pátek 4. srpna 2017

Polské požadavky jsou chucpeTomáš Krystlík

Jarosław Kaczyński před nedávnem uvedl, že se Polsko chystá „historický protiútok“, že bude požadovat úplné splacení reparací od německého státu. Ustavená komise bude do poloviny srpna zkoumat veškeré možnosti uplatnění polského požadavku. Pokud sezná jeho oprávněnost, tak se polská vláda s ním patrně obrátí k německému vládnímu kabinetu.

Trochu historie. Osmnáct států poškozených válkou se mělo reparacemi sanovat výhradně ze západních okupačních zón v Německu, devatenáctý a dvacátý stát – Polsko a SSSR pouze ze zóny sovětské. V protokolu postupimské konference je to podchyceno takto: „Sovětský svaz uspokojí reparační nároky Polska ze svého vlastního podílu na reparacích.“ Poláci tedy učinili první hrubou chybu v uvažování – adresátem požadavku na vyrovnání polské reparační pohledávky nemůže být Spolková republika Německo, nýbrž Ruská federace coby nástupnický stát SSSR.

26. 8. 1953 deklarovala vláda Polské lidové republiky: „S ohledem, že Německo doposud ve značné míře splnilo své povinnosti při placení reparací a že zlepšení hospodářského stavu Německa je v zájmu jeho mírového rozvoje, přijala vláda PLR usnesení zřeknout se s účinností od 1. 1. 1954 splácení reparací ze strany Německa.“ Polští politici z PiS se jedním dechem pokusili zneplatnit toto usnesení poukazem, že tehdejší vláda byla pouze loutková a konala v intencích Moskvy. To se zřejmě nemýlí, ale Polsko uzavíralo i v této době různé mezinárodní smlouvy, které dodnes platí, a nikdo o jejich platnosti nepochybuje. Mezinárodní právo totiž nezná automatismus, kterými by se smlouvy s nedemokratickými vládami stávaly eo ipso neplatnými. Tedy i tento důvod uvedený PiS je lichý.

V Německo – polské smlouvě o sousedství, uzavřené v roce 1991, se obě strany shodly na způsobu regulace otevřených reparačních otázek. Za tím účelem byla založena ve Varšavě Nadace polsko – německého smíření se základním vkladem ze strany Německa 500 milionů DM; později do ní Němci vložili další dvě miliardy DM.

V roce 2004 začal Sejm požadovat po vládě zahájit jednání se SRN o dalších odškodněních, reparačních platbách. Tehdejší polská vláda to odmítla slovy ministra zahraničí Włodymierze Cimoszewicze: „Nehodláme dobrou spolupráci mezi Polskem a Německem zatížit.“ Premiér Marek Belka k tomu řekl: „Vláda míní, že záležitost vzájemných nároků mezi Polskem a Německem je jednou provždy uzavřena.“ Tehdejší prezident Aleksander Kwaśniewski prohlásil: „Pokud vystavíme účet, tak zničíme sjednocenou Evropu.“

Na závěr je nutné s politováním konstatovat, že žádného redaktora v českých médiích dosud nenapadlo k tomuto polskému požadavku uvést výše uvedené skutečnosti. Když tak neučinili, tak zcela jasně jednají v intencích ruských snah zničit EU vyvoláváním českých sympatií k rebelujícímu Polsku a posilováním českého odporu proti Německu a Evropě.

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Tomas-Krystlik-Polske-pozadavky-jsou-chucpe-498874/diskuse
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zadne-valecne-reparace-od-Nemecka-nedostanete-vzkazuje-historik-Krystlik-do-Polska-Maji-se-pry-uspokojit-v-Moskve-498921

34 komentářů:

 1. Největšími ničiteli Evropy nejsou Češi nebo Poláci, ale bruselští a jiní pomatenci, omámení opiovými párami multikulturalismu. Ruské snahy oslabit Evropu jsou sice nabíledni, pochybuji ovšem, že by to bylo prostřednictvím Kaczynského (sic) požadavků na reparace. To bych spíše věřil tomu, že FSB investovala do Junckera, Avramopulose nebo Mogheriniové, podobně jako kdysi do Schroedera. A za polským krokem je daleko více reakce na vměšování do polského účtování s postbolševickou justicí a na výhružky kápa Schulze.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máte pravdu, Češi ani Poláci největšími ničiteli nejsou. Největším ničitelem je kompletní visegrádská čtyřka.

   Vymazat
  2. Jasně, zejména Orbán, se svým plotem de facto zachránce Evropy, kterému by měli všichni líbat ruce. No a Visegradska čtyřka bude posledním útočištěm pro Helmuty, Pierry a Bjorny, kteří budou utíkat před Abú Ahmedy, Bin Mustafy a Abdul Džihády.

   Vymazat
  3. Bud jste muslimsky snilek nebo mate z tech muslimu nadelano v kalhotech. Evropa se nezhroutila pod natlakem komunismu a par muslimu se ke komunisticke hrozbe neda ani ve snu prirovnat, takze nevim kdo ze to bude pred Mustafy a Abduly mimo vas utikat?

   Vymazat
  4. Demografie tiká, tik tak, tik tak. Z muslimů naděláno v kalhotech nemám, v Česku jich moc není a moc jich nepřibude. Zato Neukolln, Malmo, Molenbeek, Luton, La Courneve nechávají pozdravovat. Co se týče komunistické a islámské hrozby, kolik znáte komunistických sebevražedných atentátníků?

   Vymazat
  5. Ad 15:38:

   Zcela opačně. Orbán se pokusil rozvrátit EU, když nechal odvézt uprchlíky do A místo do SRB. Otázkou je, v čím žoldu tak činil. Kdo má v zájmu oslabit či rozbít EU?

   Vymazat
  6. Kolik znam komunistickych sebevrazednych atentatniku?

   Zadneho, ponevadz fanatici NIKDY neovladli Svet ani Evropu a komunisti pokud vim nejsou takovy fanatici jako jsou muslimaci.

   Vymazat
  7. Ad 23:14 - tím jste sám srovnal nebezpečnost komunistické a islamistické hrozby.
   Fanatici nemusí Evropu ovládnout, jim stačí těch 72 slíbených hurisek za to, když v ní udělají pořádný bordel.

   Vymazat
  8. Ad 23:08 - z Vás tedy promlouvá ten nejstupidnější vítací mainstream. Na takovou kravinu ani nelze reagovat, to je stejná pohádka jako ta, že uprchlíci jsou samí syrští lékaři a inženýři.
   Evropu se snaží rozvrátit jistý Vladimír Putin, jako užiteční idioti mu asistují signora Mogherini, Etanol Juncker a miliony levicových pomatenců, libující si v představě, že když oni jsou tolerantní, tak ostatní jsou také takoví. Připomíná mi to předválečného arcibiskupa z Canterbury, který tvrdil, že pacifismus má takovou morální sílu, že zastaví Hitlera.

   Vymazat
  9. Orbán měl invazisty sice vyhnat zpátky do Srbska, jenže když se něm. kancléřka nechala slyšet, že Německo tyto všechny "Refutschies" přijme, nechal je odvézt k rak. hranici. Rakušané jednali podobně a migranty převáželi k hranici německé. Správně je však neměli vůbec pouštět do své země, což je ale dnes abs. neproveditelné.

   Vymazat
  10. Ad 10:05:

   Ale houby! Časový sled byl jiný. Orbán je posílá na h-a-hranice. Faymann několikrát telefonuje Merkelové o radu, zda oba státy je koordinovaně zadrží násilím na a-h-hranici a pak i na a-d-hranici, nebo je oba státy vpustí. Merkel má na rozhodování asi jen čtyři hodiny. Rozhoduje se zachránit schengenský prostor, EU a zabránit válkám na Balkáně a svoluje, že D je převezme. Pak se teprve jejich veřejným pozváním snaží sebrat vítr z plachet konkurenčním politickým straním v D.

   Vymazat
  11. Dnes lodě (vesměs německých) "neziskovek" operují blízko libyjských břehů a pologramotné Afričany vozí do vzdálené Itálie. Tam pak tyto černochy tajně rozvážejí do ubytoven v horách, aby jim posléze pomohli přes it.-rak. hranici. Na obou stranách hranice je totiž dost idiotů ("Gutis"), kteří v pohraničí značkují výhodné trasy pro ilegální překročení hranice do Rakouska.

   Vymazat
  12. Ad 10:32:

   Pokud se tak děje, vyvstávají naléhavé otázky. Proč se nepašují do CH, kde rapidně klesá počet nových uprchlíků, až o 2/3 během tohoto roku, když přechod do CH je přibližně stejně namáhavý jako do A? Kdo platí tajnou dopravu po I a jejich tamější ubytování? A za čí peníze je to organizováno? Neziskové organizace se v principu něčím takovým nemohou zabývat, pokud ano, kdo jejich pracovníky získal a přeplatil? Kdo má zájem poškodit EU?

   Vymazat
  13. Tady máte jednu z těch, které odmítly podepsat italský kodex. A nehledejte Vladimíra Vladimíroviče za každým stromem, tahle sebranka je nesena pocitem vlastní výlučnosti.
   https://jugendrettet.org/en/

   Vymazat
  14. AD 11:25:

   Výlučnost sem nebo tam. Kdo je financuje? Kdo financuje další tzv. neziskové organizace, aby překračovaly své pravomoce? Proč nemohou uprchlíky lovit pod italským dohledem až za 12mílovým pásmem, mimo výsostné vody Libye? Proč mluví arabsky s pašeráky (na jiném člunu) při přebírání uprchlíků a umožňují jim odvléci si zpět čluny na pobřeží k dalšímu použití? Ať mi nikdo netvrdí, že se s nimi pašeráci dělí o výdělek!

   Takže kým jsou placeni? Cui bono?

   Vymazat
  15. Ptáte se špatně. Ať už je financují všelijaké maskované islámské (zejména saúdské) nadace, Vladimír Vladimírovič nebo Astar Šeran, správná otázka zní, proč se jim vůbec dovolí to dělat. Italové se konečně po dvou letech alespoň trochu rozhoupali, protože situace na jejich jihu už je totálně neúnosná (info z první ruky). A Evropská komise zasedá a zasedá. Kdyby Putin obsadil Brusel, tak by se stalo asi tolik, že by se tam svolal summit a ten by po 30 dnech vydal prohlášení, že je obsazením zděšen a že je třeba se semknout.

   Vymazat
  16. Ad 13:57:

   Naprosto chybná úvaha. Dejme tomu, že to financuje Putin - nevím, proč by to měla financovat Saúdská Arábie. Ale to je nakonec jedno. Otázkou je, zda se oni reprezentanti oněch nevládních organizací nechají do takových čachrů vedoucích k oslabení nebo zničení EU vůbec zatáhnout. Podle mne to funguje stejně jako onehdy mírová hnutí v D proti dozbrojení NATO Pershingy 2, ačkoliv proti SS-20 nemělo NATO nic účinného. Lidé byli zblblí pacifismem (dnes zblblí soucitem s bližními svými)a celé jako tehdy je to financováno z Moskvy podporou organizačních centrál.

   Vymazat
  17. Nehledejte ty Rusy všude, dopadnete jako Forrestal. Po vítězství v Aleppu, kterého Asád dosáhl jedině díky masivní podpoře z Ruska, se do Sýrie vrátilo skoro půl milionu uprchlíků. Neumožnit jim vrátit se by bylo poněkud jiné a pro Rusy levnější destabilizační kafíčko, než všechno, co se pomocí humanitárních neziskovek přeplavilo přes Středozemní moře. To jediné, co mohou Rusové v Libyi jakožto exportní základně afrických kolonistů ovlivňovat, je generál Khalifa Haftar. Mimochodem, největším dodavatel uprchlíků přicházejících z Libye je Frontex. Ten taky platí Putin?
   Saúdové jsou mnohem pravděpodobnějšími plátci, je veřejným tajemstvím, že jsou pomocí nevládních islámských nadací No 1 celosvětovým sponzorem islámského terorismu. Přesně to, kvůli čemu se teď pustili do Kataru, který projevil poněkud proiránské tendence, dělají sami v ještě větším měřítku.

   Vymazat
  18. Ad 17:52:

   Nevím proč by Saúdové měli podporovat migraci do Evropy. Frontex coby soukromá organizace placená EU má zajistit monitorování vnější hranice - tedy z principu je velkým dodavatelem uprchlíků zachráněných na moři.

   Vymazat
  19. ad 11:48 a 14:20

   Různé zdroje uvádějí, že tuto invazi financuje americký filantrop George Soros. Má to asi jako své hobby.

   Neziskovky (NGOs) žebrají o fin. podporu všude možně, žádné peníze jim nesmrdí a svým neustálým transportem invazistů na it. pevninu škodí celé Evropě. Však jim it. úřady již zabavily jednu z jejich lodí.

   Vymazat
  20. Schiff deutscher Flüchtlingsretter in Italien beschlagnahmt - http://www.tagesspiegel.de/politik/jugend-rettet-schiff-deutscher-fluechtlingsretter-in-italien-beschlagnahmt/20138824.html

   Vymazat
  21. Re. "Pripomina mi to predvalecneho arcibiskupa z Canterbury...."

   To jste tak stary, ze si pamatujete co rekl pred valkou arcibiskup z Canterbury?
   Taktez pochybuji, ze byste byl tak naruzivy ctenar a jeste k tom nabozenskych zivotopisu abyste znal co prohlasil Cosma Gordon Lang.

   Kdo tady tvrdi, ze uprchlici jsou sami syrsti lekari a inzenyri?

   Vymazat
  22. Ad 19:36 - Saúdpvé podporují šíření islámu. Průnik množin "uprchlíci do Evropy" a "šiřitelé islámu" je značný, pokud jste si nevšiml.

   Vymazat
  23. Trollujte si jinde, EPERTE. A nezapomeňte si o tom něco přečíst.

   Vymazat
  24. ad 11:03

   "Refutschies" asi dobře vědí, že v CH by jim pšenka moc nekvetla, neb Švýcaři mají vesměs zbraně. Oproti nim např. Němci musí mít zbrojní pas i na poplašňák a vždy se na ně dá vyrukovat s jejich někdejším nacionálním socialismem.

   Dopravu a pobyt černochů platí zřejmě italský stát. Vždyť v přístavech hlídkují it. policisté, kteří odhánějí novináře a čumily a vše probíhá v utajení před veřejností. Hlavně, aby negramotní Afričané co nejdřív opustili Itálii.

   Vymazat
  25. http://www.krone.at/welt/ngo-schiff-darf-nicht-mehr-in-sizilien-anlegen-fluechtlinge-an-bord-story-582198

   Vymazat
  26. Ad 19:36 Komupak to Saudové nabídli financování 200 mešit? A co v nich asi imámové vyškolení wahhábismem měli kázat? Asi něco o tom, jak se mají muslimové integrovat a přizpůsobit zvykům a kultuře hostitelské země, oder?

   Vymazat
  27. Kdo tady tvrdi, ze uprchlici jsou doktori a ingenyri ze Syrie?

   Nikdo to netvrdi, to jenom nas hnedak ma jako obvykle halucinace.

   Vymazat
  28. Ovsem je fakt, ze si hnedak hodne pamatuje, dokonce si pamatuje co rekl jisty arcibiskub z Canterbury pred valkou.

   Vymazat
 2. A kdy zazada Polsko Rusko za skody zpusobene dlouholetym jarmem pod Ruskou nadvladou nehlede na bitvu o Varsavu v r. 1831, 1915 a 1920.
  Dokonce by meli Polaci podekovat Nemcum, ze pomohli Polakum v roce 1915 vyhnat z Polska Rusaky. Polsko zabralo po valce nemecke uzemi coz by se dalo povazovat za reparaci, ale to ze Rusove zabrali velkou cast polskeho uzemi za to Polaci nepozaduji reparace od Ruska?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ruska i Putina se asi skoro všichni bojí. Jinak to přece není možné.

   Vymazat
 3. Tady ma Pan Krystlik naprostou pravdu, “Polaci nedostanou od Nemcu ani almuznu”. Navic budou vypadat jak blbci.
  Polska provizorni vlada narodni jednoty byla uznana v Jalte tremi spojenci. Jejich Londynska vlada se pote rozpadla. Nikdo nepochybuje o tom ze to byla Stalinova vlada, ale take nikdo nepochybuje ze byla pro spojence legitimni. Polaci se na zacatku valky moc chrakterne nechovali. Po tom co Stalin si rozdelil Polsko s Hitlerem a vyvrazdil naivni vojaky v Katyni, by Polaci meli vedet kdo je nepritelem. To se znovu potvrdilo kdy Stalin nechal demokraticke sily vyvrazdit behem Warsavskeho povstani. Navzdory vsemu, Polaci si nedovedli vybojovat svobodu.
  Rozhodnuti zapadu dat Stalinovy jako jedine valecne strane v WWII uzemkove ustupky je historicka vina FDR a Churchilla. Je pravda ze jak Jalta, tak Postupim dala SSSR na starosti polske reparace z jejich zony. S tim Polaci souhlasili a bylo to zapsano v Postupimi. Tim by to melo skoncit.
  Otazka je zda Spojenci meli pravo dat odpovednost za reparace Polaku Stalinovy, ci menit predvalecne hranice svych spojencu. Provizorni vlada Polska rozhodne nemela mandat na zmenu uzemi coz naznacuje jeji jmeno “provizorni”.
  Spojenci, at si rika kdo chce co chce, byli v tomto smyslu bezcharakterni, ze tuto zlodejnu dopustili. Nakonec to byl McArthur kdo rekl Rusakum ze vylodeni Rude Armady v Japonsku by melo za nasledek valecny konflikt.(Rusaci pozadovali reparace od Japoncu a podil valecne koristi, na konec stale drzi Japonske ostrovy vcetne tehdejsiho japonskeho obyvatelstva).
  Jak gen. Patton v 1945 prohlasil, musime ty kurvysyny zahnat zpatky drive nebo pozdeji, tak proc to neudelat hned kdyz uz tu armada tady mame! Dostal za to penzi. A od te doby se Rusko porad snazi jit na zapad!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. George S. Patton byl pak nejspíš odstraněn.
   https://lupocattivoblog.com/2014/09/29/general-pattons-warnung-war-sein-tod/

   Vymazat
 4. Praha nechce německé reparace?
  https://cz.sputniknews.com/nazory/201708185815323-praha-nemecko-reparace/

  OdpovědětVymazat