neděle 13. září 2020

Česko vítězí nad Německem

Tomáš Krystlík

Prozatím jen v počtu nakažených. Skóre z pátku 11. 9. 2020: 1630 nových případů SARS-CoV-2 v Německu versus 1447 v Česku. Vztáhneme-li to na počet obyvatel v obou zemích (83,02 milionů vs. 10,69), vypadá to hrozivě – počet nově nakažených v Česku na sto tisíc obyvatel či milion je téměř sedmkrát vyšší než v Německu! Ony počty nakažených jsou navíc ovlivněny počtem provedených testů (čím méně testů, tím méně nakažených), takže ve skutečnosti skóre bude pro ČR vypadat ještě hůře, protože Německo, jak je známo, testuje denně o řád více osob než Česko! Lze se tedy domnívat, že se v Česku v onen pátek nově nakazilo, aniž to testy zjistily, celkem až desetkrát více osob než 1447. Přesný počet se zjistit nedá.

Jako to, když Češi se celému světu chlubili, jak jarní epidemii ve své zemi téměř geniálně zvládli? Odpověď zní, že vůbec nezvládli, situaci zhoršili! Důsledky se projevují dnes. Politici reagovali na jaře zcela panicky, nařídili nosit roušky i venku a po celém státě, neb lékaři radící politikům jim neřekli, že je to opatření neúčinné. Tak Česko učinilo jako jediný stát na světě! Neúčinnost roušek počet nakažených neovlivnila, ale měla nepříjemné důsledky na českou psychiku. K tomu česká vláda a politici uzavřeli republiku proti celému světu, s výjimkou přepravy zboží. To je oprávněné opatření jen pro cizince z oblastí postižených epidemií, tzv. rizikových, ale vláda zakázala vjezd všem cizincům nebydlícím v ČR! Naprosto hloupé opatření.

Dále ČR rovnou zavřela všechny obyvatele republiky do koncentračního tábora s názvem Česká republika. To učinila opět jako jediný stát na světě! K tomuto kroku schází dodnes jakékoli zdůvodnění, protože stačilo jen testovat Čechy vracející se z rizikových oblastí! Nebo zastáváte názor jako vláda, že řidiči mezinárodní dopravy byli a jsou všichni odolní proti SARS-CoV-2? Z jarních opatření vlády ČR to ale implicitně plyne!

Dalším nesmyslným opatřením bylo uzavření restaurací, když se ponechaly v provozu závodní jídelny. V závodním stravování se snad podle české vlády koronavirus nešíří? Restaurace se měly nechat alespoň na pár hodin kolem oběda a večeří v provozu.

Nejchybnějším rozhodnutím bylo vládou nařízené nošení roušek po celém státě mimo domov. To vyvolalo v českém obyvatelstvu mylný dojem, že nošení roušek je ochrání před nákazou, což pravda není. Následkem toho bylo obyvatelstvo ČR tímto opatřením zbytečně vystrašeno, odmítalo chodit i k lékaři, nechat se ošetřovat, operovat, takže v budoucnu čeká ČR následkem zanedbání léčebné péče z těchto důvodů o dost vyšší úmrtnost, tj. zemřou lidé, kteří zemřít nemuseli. A je to vina pouze české vlády a parlamentu!

Dále se české obyvatelstvo začalo mylně domnívat, že když někdo nedodržuje nošení roušky, tak je ohrožuje na životě. Začalo se vesele udávat, i pokusy o lynčování nakažených v obcích pod karanténou byly, vystrašení venkované bránili své obce proti vjezdu přespolních a lufťáků nejen obecními vyhláškami to zakazujícími, nýbrž i s vidlemi v ruce.

Ochrana proti koronaviru rouškami je totiž zásadní omyl. Jen respirátory (ony polomasky s vydechovacím ventilem, které byly k vidění jen na obličejích vzácných českých ministrů a neméně vzácných a cenných úředníků) chrání nositele podle třídy FFF1 až FFP3 z 87,3 až 99 % proti virům a bakteriím. Jakékoli sebelepší lékařské roušky používané lékaři a zdravotnickým personálem (neplést si s hadry před ústy přizpůsobenými doma k nošení) chrání jen z 10 až 85 % a nemají žádný předepsaný stupeň ochrany proti virům a baktériím jako respirátory. Nosí se kvůli tomu, aby při ošetřování a operacích lékaři a zdravotnický personál neprskali do otevřených ran, když se občas musejí nad pacientem sklonit.

Kdyby vláda nepodlehla panice a místo nošení roušek nařídila pouze metrový odstup od další osoby a pokusila se omezit styk osob v kritické blízkosti (kritické jsou vzdálenosti pod 75 cm) na nejvýše několik minut (maximálně na čtvrt hodiny, kritických je 20 minut), bylo by to účinnější než jakékoli roušky. Roušky netěsní mezi obličejem a jejími okraji, navíc, kdo ji používá, musí být vyškolen ve způsobu jejího snímání, kromě toho si nesmí sáhnout rukou pod roušku a podrbat se třeba, nesmí si promnout svědící oko nebo nos. Kdo to zvládá? Ani vycvičený zdravotnický personál mimo operační sály mnohdy ne!

Nošení roušek se přibližně v polovině kulminace jarní epidemie prosadilo i v Rakousku a Německu, ale jen v prostředcích veřejné dopravy a v obchodech. A co se nestalo? Tento týden byly zveřejněny výsledky průzkumu německých železnic (Deutsche Bahn), které zjišťovaly, kolik jejích zaměstnanců se nakazilo SARS-CoV-2 a to v kategorii zaměstnanců železnic, kteří přicházeli v rámci své pracovní činnosti do styku s veřejností, cestujícími, a v kategorii zaměstnanců, kteří pracovně s nimi do styku vůbec nepřicházeli. Výsledek je reprezentativní, protože výzkum zahrnoval velké množství osob po celém Německu, a také – velmi překvapující. U zaměstnanců Deutsche Bahn přicházejících pracovně do styku s veřejností byla zjištěna nákaza koronavirem u 1,3 % z nich, zatímco v kategorii bez pracovního styku s veřejností bylo 2,7 % nakažených! Přitom všichni, kteří přicházeli při práci do styku s veřejností, museli od určitého data nosit roušky, masky nebo plexisklové obličejové štíty, ostatní zaměstnanci nikoliv. Chcete snad lepší důkaz o neúčinnosti roušek coby ochrany před koronavirem?

Kdo ani nyní nevěří, tak ať si otevře internet a najde si fotodokumentaci pokusu, kdy umělá hlava vypouští nosem i ústy přes roušku tabákový dým. Kouř unikající otvory mezi obličejem a rouškou má stejnou hustotu jako dým rouškou procházející. Co to asi značí? Když někdo hloupě namítne, že roušce chybí báječná a Čechy vynalezená nanovrstva, tak co si počne s netěsnostmi mezi rouškou a obličejem?

Zatímco Rakušané a Němci jsou s to sledovat nakaženou osobu co do styku s ostatními lidmi sledováním pohybu jejího mobilního telefonu anonymně, tedy bez předchozího svolení majitelů telefonů, Češi vymysleli na stejném principu tzv. chytrou karanténu, která dodnes nefunguje, ke které je ale potřeba souhlasu jednotlivých osob, což zdržuje, při odmítnutí souhlasu způsobuje nepřesnosti. Operátoři mobilních sítí v Německu dodávají hygienickým stanicím bez vyzvání zcela anonymizované údaje o pohybu všech mobilních telefonů v síti (bez volacích čísel a majitelů, pod kódy), informace kdo, kde a kdy se dostane do blízkosti dalšího. Když se zachytí nakažený, odanonymizují se na žádost „potkávací kontakty“ s jedinci v jeho blízkosti majícími telefon v kapse a může se začít s trasováním a hledáním hotspotu. Německý systém má výhodu, že se sledují vzájemné kontakty moderních mobilních telefonů nejen přes hlasové nebo datové spojení (většinou ze tří bodů /přijímačů/ vzdálených jednotky kilometrů), což ve městě přináší přesnost lokalizace max. 5 m, nýbrž i přes technologii Bluetooth samotných moderních mobilních telefonů s dosahem jen pár metrů, která umožňuje určit vzdálenost osobního kontaktu pod 5 metrů.

Klíčovou roli má jak v českém, tak v německém případě, tzv. trasování – spojit se se všemi, kteří přišli s nakaženými do blízkého kontaktu. K obtelefonovávání je potřeba hodně lidských sil. V Německu tedy zaměstnali dobrovolníky-laiky, dále spolková vláda se dohodla se zeměmi (mají v gesci zdravotnictví, nikoliv Bund), že v několik etapách zvýší počet pracovníků hygienických stanic o stovky až tisíce. V Rakousku ohlásili, že to budou vykonávat dlouhodobě nezaměstnaní. V Česku hygienické stanice odmítly pomoc laiků, trvaly na odbornosti dotazujících se navzdory tomu, že k obtelefonování není třeba speciálního vzdělání, jen dostatečný počet lidí a telefonních linek. V Česku tedy panuje nedostatek personálu pro trasování a nakonec i telefonních linek, protože se hygienickým stanicím mimo jiné nelze již dnes dovolat.

Následkem dlouhé abstinence vycestovávání ze země se Češi podle předpokladu vydali v hojném počtu na letní dovolené do ciziny. Vládě muselo být jasné, že situace se může zavlečenými SARS-CoV-2 nákazami zhoršit. Politici opomněli včas omezit otevírací dobu nočních barů v ČR, kde vlivem alkoholu lidé tráví, jako všude na světě, delší dobu v nedostatečné vzdálenosti k druhým. Což bylo mimo jiné osudné španělským Balearám. Naopak si to správně a včas uvědomili v Bavorsku, v nejohroženější zemi v Německu, a jako podpůrné opatření zakázali v noci pití alkoholu na veřejnosti.

V Česku se zase rouškuje… Proč se neozve parlament, když vláda opakuje své chyby?

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Tomas-Krystlik-Cesko-vitezi-nad-Nemeckem-636855

  

36 komentářů:

 1. V Cesku se zas rouskuje?13. září 2020 12:55

  Ale jen tak naoko.
  Kdepak, ve vynalezavosti Cechu v podvodech, nemaji ve svete konkurenci.

  https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/odmitani-rousek-koronavirus-covid-19.A200908_100424_domaci_knn

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Odpůrci roušek se radí, jak obejít jejich nošení. Nos a ústa si kryjí i síťovinou
   https://www.lidovky.cz/domov/opatreni-ministerstva-zdravotnictvi-o-noseni-rousek-ma-radu-odpurcu-lide-si-na-socialnich-sitich-rad.A200913_143252_ln_domov_lihav

   Smazat
  2. "Odmítači" vybízí k šití roušek ze záclon
   https://zpravy.aktualne.cz/domaci/odmitaci-vybizi-k-siti-rousek-ze-zaclon-chteji-obejit-narize/r~b726575ef2ab11ea95caac1f6b220ee8/

   Smazat
  3. Babiš prosí o solidaritu...
   https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-koronavirus/655555/ovcane-nechapou-chlubi-se-lide-bez-rousky-vojtech-krouti-hlavou-babis-prosi-o-solidaritu.html

   Smazat
  4. Nošení roušky je DOBROVOLNÉ, říká Babiš ve videu.

   https://tinyurl.com/yy96tnu6

   Smazat
 2. Cesko je varovny priklad.13. září 2020 13:10

  Nedavno zde byl clanek v souvislosti s korona virusem, ze si Cesi neumi vladnout. Zda se,ze Krystlik mel na vzdory jeho antagonistum, uz tenkrat pravdu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zde odkaz na clanek k predeslemu prispevku "Cesko je varovny priklad".

   https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/nemecky-novinar-ceska-vlada-misto-opatreni-slibila-dovolenou/r~a667433ef34a11ea8972ac1f6b220ee8/

   Smazat
 3. Ukaznenost Necu, lehkomyslnost Cechu.13. září 2020 18:00

  https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/nemecko-cesko-koronavirus.A200907_200358_domaci_lsv

  OdpovědětSmazat
 4. Todesfälle je německý ÚMRTÍ, Pane Krystlik, oni ti Němci ale nějak umírají víc než Češi, to potvrzuje Vaši teorii o TB očkování. Tak ze Cesi jsou na tom podstatně lépe, že ano ?13. září 2020 21:33

  Coronavirus-Fälle in Deutschland
  Fälle bislang Stand: 13.09.2020, 11 Uhr
  261.737
  bestätigt
  9.354
  Todesfälle

  Coronavirus-Fälle in Tschechien
  Fälle bislang Stand: 13.09.2020, 11 Uhr
  35.933
  bestätigt
  458
  Todesfälle

  OdpovědětSmazat
 5. A nebo si Češi neumí vládnout, tak adaptovali Švédský model "Herd Immunity" a nedělají nic, ono to nějak dopadne.13. září 2020 22:22

  Tak že vaše tvrzení že očkování proti Tuberculosis (TB) zabrání infekci Koróna viru v Česku, byl nesmysl.

  Stejný nesmysl jako Vaše protesty proti rouškám a cestování, jakmilo to se to uvolnilo, infekce se zvýšili.

  Němci na korónu umírají 2x tolik než Češi ale to je asi tím že Češi jsou odolnější nekvalitním pivem a polozkazenymi potravinami.

  Němci 112 mrtvých na milion a Češi 42 na milion. Asi to bude vodou z Želivky na pivo.

  Ale určitě se budete radovat až více Čechů zemře, tak jako kdysi Adolf.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tady si zas nekdo odporuje.14. září 2020 9:56

   1. Ockovani proti TB zabrani infekci korona viru v Cesku.
   2. Nemci na koronu umiraji 2x tolik nez Cesi.

   Tak co vlastne plati? 1. neb 2.

   Asi nevite, ze v Nemecku nebylo ockovani povine, na rozdil od Cechu.

   Smazat
  2. To bude asi jako ty ceske zpravy. V nadpise se dozvime, ze Pliskova klesla na treti misto a pak se v clanu docteme, ze vlastne spadla v hodnoceni z tretiho na ctvrte misto.
   Tak jak to tedy je?

   https://www.lidovky.cz/sport/ostatni-sporty/pliskova-po-brzkem-vyrazeni-na-us-open-klesla-v-zebricku-na-treti-misto-kvitova-je-jedenacta.A200914_103956_ln-sport-ostatni_liako

   Smazat
  3. To bude nejspis ten moula, kterej si myslel, kdyz Irish Times napise, Lived ON Territory misto spravneho IN territory, tak to musi byt spravne, ponevadz Irish Times preci nemuze psat chybne.

   Smazat
  4. Kapisto Jestli pak jsi se uz naucil aspon trosku anglicky. Lidi ziji na zemi, ne v zemi jako krtci !
   Jestli pak uz jsi napsal do IRISH TIMES ze jsou Troubove a Moulove a ze Cehun Kapista na praci v Anglii s Polakama umi lip anglinu mec oni! Nech nam vedet.....!

   Smazat
  5. Helemese, blbecek se opet ozval.15. září 2020 10:04

   Re. Lidi ziji na zemi ne v zemi.

   Ty sasku, to se musis ty nejdrive zeptat Ustavu pro cesky jazyk, proc se jednou pise, ze zijes na Floride a ne ve Floride nebo proc se pise, ze zijes v Arizone a ne na Arizone.

   BTW, az budes moulo ovladat tu anglictinu tak dobre jako ja, pak urcete poznas na prvni pohled, ze je spravne "to live IN a territory" a ne "ON a territory".

   Co to je: umi lip anglictinu mec oni! Nech nam vedet.

   Smazat
  6. Kapisto , nauc se Anglicky, ja vim ze je to tezke mezi Polaky na praci v UK, ale aspon se pouc od tech redaktoru, je to jejich materstina a navice zamestnani!
   Tvoje saskarny tady zkratka nezaberou!

   "Today some 13.6 million people live on the former territory of the vanished German Democratic Republic (GDR), a low last seen 114 years ago".

   Tak uz jsi jim napsal blbecku!

   Smazat
  7. Kapišto většina inteligentních lidí si domyslí “Co tím měl autor na mysli” I když je tam “překlep”, ty zřejmě nepatříš mezi ně.
   Tak ještě jednou, nech nám vědět jak to dopadne. Nápiš IRISH TIMES aby se naučili anglicky, protože tady “You bark on thé wrong tree”. Autorem článku je Derek Scally, Journalist Born: 1977 (age 43 years) Education: Dublin City University based in Berlin.

   Ale vážně, nech nám vědět, to se jen tak nevidí aby Čech poučoval UK jurnalisty jak psát v Angličtině.

   Smazat
  8. Vetsina inteligentnich lidi si domysli kdyz je tam preklep.16. září 2020 10:38

   Ano, dokonce si ti inteligenti domysli co je spravne, i kdyz nekdo mylne pouzije ON misto IN, ze ano ty hadavej blbecku.

   Tim koncim a priste se jdi hadat s manzelkou, ta uz je na to od tebe zvykla.

   Smazat
  9. Kdypak nam ten troll s Kapistovym komplexem vysvetli, proc muze nekdo zit na Floride a ne na Arizone. :-)

   Smazat
  10. Kapisto, zacal jsi to sam zde: 14. září 2020 14:3017. září 2020 7:03

   @ 10:38 & 12:42 , Nauc se slusne diskutovat, bez osobnich nadavek si te nikdo nevsimne.

   Smazat
  11. Ale KAPISTO, to snad nemyslíš vážně, ty končíš? Co takhle nějaký překlep by tam nebyl, aby jsi nás ozářil svou chytrostí. A co takhle vysvětlit proč někdo žije v UK, na Sibiři, v Arizoně, ve Francii a na bývalém území NDR? Hlavně nám nech vědět co jsi napsal redaktorovy z IRISH TIMES !!!! Come on bud, we’re waiting....!
   Besides, people live IN Florida and IN Arizona, but they also live ON the plains of Arizona, or ON the former territory of NDR.

   Smazat
 6. ­Ad: ­Anonymní­13. září 2020 13:13­

  ­Německý novinář: Česko je varovný příkla­d. Vláda místo opatření slíbila cestu k ­moři!

  Popsal to dobre, rozumnym clankem splach­nul KRYSTLIKA a jeho dosavadni tvrzeni d­o HAJZLU.


  Virus-free. ­www.avg.com­ ­

  OdpovědětSmazat
 7. Smrtnost poroste, říká český vědec
  https://zpravy.magazinplus.cz/domaci/1888-chlacholeni-neni-na-miste-cisla-jsou-alarmujici-smrtnost-poroste-rika-cesky-vedec.html

  OdpovědětSmazat
 8. chytrá kartanténa v Česku:

  Masken ab!
  Masken auf!

  OdpovědětSmazat
 9. Samo sebou, smrtelnost poroste ale ta slecna s kosou na rameni si nevybira, neni rasistka a pro ni "Black Lives don't Matter shit" tak ze spravedlnost stale existuje.

  OdpovědětSmazat
 10. Výzkumná agentura nabídla státu dvakrát pomoc s trasováním. Vojtěchův resort se ani neozval, prý o ničem neví https://denikn.cz/437483/vyzkumna-agentura-nabidla-statu-dvakrat-pomoc-s-trasovanim-vojtechuv-resort-se-ani-neozval-pry-o-nicem-nevi/

  OdpovědětSmazat
 11. Ale.ale, pane Krystlik ????14. září 2020 21:01

  Ztrata casu, nikdo nedal zadnou garanci privacy, a jen Idiot by jim po telefonu zdelil osobni udaje, kde byl, chlastal a s kterou panickou mel sex!

  OdpovědětSmazat
 12. Jen bych upozornil že

  1.To napsal KRYSTLIK , "Očkování TB zabránilo v Česku Corona epidemiii".

  2. Němci na Million obyvatel umírají 2.6x více než Češi je "Německá statistika".

  To že dělat závěry je předčasné je ovšem také pravda, že ano?

  OdpovědětSmazat
 13. Pravdepodobnost,ze ockovani proti TBC je pricinou mensi umrtnosti Cechu (na covid) nez Nemcu, je rozhodne vetsi nez pouzivani vody z Zelivky. :-))

  OdpovědětSmazat
 14. Češi ze začátku měli správnou taktiku, ale na doporučení Dr.Krystlika, uvolnili hranice sundali masky, a tak je ani to komunistické TBC očkování nezachrání.

  Mrtví už přibývají, hlavně penzisti, tak že stát ušetří na vyplácení penze, Babis s Krystlikem si zkrátka rozumí a ruka ruku myje. :-)))

  OdpovědětSmazat
 15. Srovnání s EU: Česko má hodně nakažených, testuje se ale méně
  https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/srovnani-s-eu-cesko-ma-hodne-nakazenych-testuje-se-ale-mene-40336443

  OdpovědětSmazat
 16. Důchodcům chodí do schránek znehodnocené roušky. Vláda riskuje porušení zákona i ohrožení zdraví
  https://www.info.cz/zpravodajstvi/cesko/duchodcum-chodi-do-schranek-znehodnocene-rousky-vlada-riskuje-poruseni-zakona-i-ohrozeni-zdravi

  OdpovědětSmazat
 17. Test je někdy dražší než samotný zájezd na Slovensko, kritizuje Papež ceny i opatření
  https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/cestovni-kancelare-jan-papez-testovani-zajezdy_2009161106_tzr

  OdpovědětSmazat
 18. Nevypada to moc dobre pro CR17. září 2020 12:36

  https://www.lidovky.cz/domov/v-cesku-poprve-pribylo-vic-nez-2000-pripadu-koronaviru-za-den.A200917_070202_ln_domov_libsm

  OdpovědětSmazat
 19. Vláda posílá seniorům Tvrdíkovy přebytky z Číny. Kvalitní české nanoroušky mají od státu stopku
  https://www.forum24.cz/vlada-posila-seniorum-tvrdikovy-prebytky-z-ciny-kvalitni-ceske-nanorousky-maji-od-statu-stopku/

  OdpovědětSmazat
 20. Covidové pokuty vynesly Mnichovu milion eur
  https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/covidove-pokuty-vynesly-mnichovu-milion-eur-40337105

  OdpovědětSmazat