neděle 16. června 2019

Jiří Paroubek opakuje pohádky o incidentu v Gleiwitzu


Tomáš Krystlík

Uvedl: „Gestapáci v polských vojenských uniformách přepadli vysílač a zanechali na místě mrtvoly údajných polských vojáků. Jak poválečné vyšetřování ukázalo, byly to mrtvoly vězňů koncentračního tábora.“ (https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Jiri-Paroubek-Fall-Gleiwitz-v-Hormuzskem-prulivu-585562)

Skutečnost je odlišná. Rozhlasový vysílač v německém Gleiwitzu byl 31. 8. 1939 přepaden, polsky odvysílána výzva k povstání proti Němcům, personál vysílače zavřen do sklepa (všichni přežili) a na místě zanechána jediná (!) mrtvola Slezana, kterého den předtím v nedaleké vesnici zatklo Gestapo. Dodnes není jasné, na co zemřel. Vše, co ukazuje na německé přepadení, je založeno na jediné (!) poválečné výpovědi Alfreda Naujockse, spolupracovníka Sicherheitsdienstu (SD), který onoho nalezeného mrtvého tehdy převzal v bezvědomí se zakrváceným obličejem. Mrtví vězni z koncentračních táborů navlečení při přepadu vysílače do polských uniforem nejsou nijak doloženi.

Zůstává také otázkou, proč mělo být přepadení vysílače v Gleiwitzu fingováno, když Německo mohlo využít 44 hraničních incidentů mezi 25. a 31. 8. 1939, tj. polských vpádů polovojenských jednotek na německé území spojených s vypalováním německých statků a domů. I zde vysvětlují spojenečtí historici ony incidenty jako německé provokace, tentokrát účinkujícími byli prý esesáci sami převlečení za Poláky. Tvrzení není dostatečně doloženo. Vyplývá pouze z výpovědi jediného (!) korunního svědka žaloby Mezinárodního vojenského tribunálu v Norimberku, vedoucího sabotážního oddělení Abwehru Erwina von Lahousen, který o tom z titulu svého postavení věděl. Korunní svědek ale za svou výpověď před soudem získává nižší trest, než kdyby nevypovídal, nebo nevypovídal tak, jak si přeje žaloba.

I další událost, kterou šlo velmi dobře propagandisticky využít proti Polsku, potřebu inscenace přepadení vysílače v Gleiwitzu zcela zpochybňuje. Dne 31. 8. 1939 (udává se i datum 30. 8., v každém případě před přepadením gleiwitzského vysílače) byl v Krakově zavražděn německý konsul Schallinger, což kupodivu nikdo za německou inscenaci nevydává.

Spojeneckých podvodů ve výkladu historie druhé světové války je celá řada, z pochopitelných důvodů je tendence o tom mlčet, Německo má dodnes zakázáno pochybovat o pravdivosti zjištění západních okupačních úřadů, o nálezech a rozsudcích spojeneckých soudů. Proč to vše? Spojenci se v poválečném norimberském proceu i později snažili vinu za světovou válku svalit výhradně na Německo, i když sami k ní významně přispěli, a také zakrýt skutečnost, že po většinu války věděli o probíhajícím holocaustu a nic proti tomu neučinili.


44 komentářů:

 1. Pravda je ovsem jina, ale .......16. června 2019 18:58

  ....a s postupem casu pan Krystlik objevi dosud tajne dokumenty o prime ucasti CESKE tajne sluzby ktera cely incident provedla.

  Hodně z toho, co je známo o incidentu s Gleiwitzem, pochází z čestného prohlášení SS-Sturmbannführera Alfreda Naujocka v norimberském procesu. Ve svém výpovědi uvedl, že incident zorganizoval na základě pokynů Reinharda Heydricha a Heinricha Müllera, náčelníka gestapa.
  [2] V noci ze dne 31. srpna 1939 se malá skupina německých dělníků oblečených do polských uniforem a vedených Naujockem zmocnila stanice Gleiwitz a vysílala krátkou protiněmeckou zprávu v polštině (zdroje se liší obsahem obsahu)
  [3]. Operace byla pojmenována "Grossmutter gestorben" (babička zemřela) [4]. Operace měla učinit útok a vysílání vypadalo jako práce polských anti-německých sabotérů.

  Aby se zdálo, že útok je přesvědčivější, Gestapo zavraždilo Františka Honioka, 43letého svobodného německého slezského katolického farmáře, známého sympatizací s Poláky. Gestapa ho minulý den zatkl a oblékl, aby vypadal jako sabotér, poté byl zabit smrtelnou injekcí, a stopy střelné rány. Honiok zůstal na scéně mrtvý, takže vypadal, že byl při útoku na stanici zabit. Jeho mrtvola byla pak předložena policii a tisku jako důkaz útoku. [6] Několik vězňů z koncentračního tábora v Dachau bylo omámeno, na místě zastřeleno a jejich tváře znetvořeny, aby znemožnily identifikaci. [3] [5] [7] Němci na ně odkazovali kódovou frází "Konserve" (konzervované zboží). Některé zdroje nesprávně odkazují na incident jako Operace konzervovaného zboží. [8] V ústním svědectví o Norimberskeho soudu Erwin von Lahousen uvedl, že jeho oddělení Abwehru bylo jedním ze dvou, kteří dostali úkol poskytovat polské armádní uniformy, vybavení a identifikační karty; Wilhelm Canaris později řekl , že lidé z koncentračních táborů byli maskovaní v těchto uniformách v dobe útoku na rádio

  OdpovědětVymazat
 2. Naopak, přepadení vysílače v německém Gleiwitzu lze věrohodně doložit. Výpověd vedoucího oddělení Abwehru Erwina von Lahousen (odpovidal pouze Kanarisovy) dokazuje ze mel za ukol dodat Polske uniformy pro “Operaci Himmler”. Zaznamy divizniho vojenskeho deniku z te doby to potvrzuji.
  Proc by Himmler potreboval Polske Uniformy? Lahousen:Tyto předměty musely být připraveny a jeden den někdo z SS nebo SD - jméno je uvedeno v oficiálním válečném deníku divize. : Skutečný záměr nám pak nebyl znám; jeho detaily ještě dnes nevíme. Všichni jsme měli přiměřené podezření, že se plánuje něco zcela křivého; název podniku byl pro to dostačující zárukou.
  COL. AMEN: Později jste se od Canarisu dozvěděli, co se vlastně stalo? Lahousen: první komuniké Wehrmachtu hovořilo o útoku polských jednotek na německém území, Pieckenbrock, který držel komuniké v ruce a četl nahlas, poznamenal že teď vime, proč uniformy byly potřeba. Canaris nás informoval, že lidé z koncentračních táborů byli v těchto uniformách maskovaní a byli nařízeni, aby udělali vojenský útok na rozhlasovou stanici v Gleiwitz.
  COL. AMEN: Zjistili jste někdy Vy a nebo generál Oster, co se stalo s muži z koncentračních táborů, kteří nosili polské uniformy a vytvořili incident?
  #450-30. listopadu 45
  LAHOUSEN: Po kapitulaci jsem o těchto záležitostech promluvil s SS Hauptsturmfuehrer Birckel – ve vídeňský v nemocnici kde jsme oba zůstali, a Birckel - mi řekl: "Je divné, že dokonce i naše kruhy o této záležitosti slyšeli až později, a pak jen oznamováním." Dodal: "Pokud vím, dokonce i všichni členové SD, kteří se účastnili této akce, byli odstraneni. Jak ? No tehdy je zabili." To bylo poslední, co jsem o té věci slyšel.
  Oficialni transcript jeho vypovedi pred valecnym soudem je na internetu.. Takze prevraceni faktu na “Pochybnosti” neni prace Historika ale spise “Nacionalisty”

  OdpovědětVymazat
 3. Typicka snuska nesmyslu Kristlika naucenych od clenu witikobundu, pohrobku ss.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nesmysly to nejsou - viz "Der Tod sprach polnisch"

   https://buchversandscriptorium.com/angebot/1507tods.html

   Vymazat
  2. .......Polská zvěrstva Němcům 1919-1949

   Poté, co cizinecký úřad Spolkové republiky Německo prosadil zákaz distribuce knihy Dokumenty polských krutostí u soudu, vydávající vydavatelství nyní pokračuje v smutném tématu polských zločinů proti Němcům.

   Az na to ze Nemci zpusobili smrt 6 milionu Polaku ! O tom se ale nechce mluvit ze ano ?
   Ne ze bych Polaky mel nejak v oblibe, chovali se take jako prasata, ale kdyz se uz hazi blato na narody vedene fanatiky, tak bych hodil Nemce a Polaky do stejneho pytle.

   Vymazat
 4. Советские большевистские сказки.

  OdpovědětVymazat
 5. товарищ Ким Филби
  https://cdn1.img.inosmi.ru/images/16123/50/161235072.jpg

  OdpovědětVymazat
 6. Jo, Sovetsky hakovy kriz, jen se soudruzi podivejte kde se to Hitler naucil.....https://tinyurl.com/y4p85tx2 a nebo zde:

  https://tinyurl.com/yxtbvf5e

  OdpovědětVymazat
 7. Zde je odkaz na to jaka je pravda o vysnenem Gleiwitzkem incidentu

  https://carolynyeager.net/gleiwitz-%E2%80%9Cfalse-flag%E2%80%9D-incident-pure-fiction

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Muzete alespon strucne popsat proc je to zpracovani tou Carolyn vysneno? Me se to naopak jevi velice pravdepodobne, naopak ten odkaz co jste dal na ty fotografie je takovy bulvarni historicky web a la' Blesk, uz ty nazvy clanku hodne vypovidaji o jeho urovni, viz: 40 facts about the tragic life of Dorothy Dandridga.
   Vsadim se, ze ani nevite kdo to byl ta Dorothy Dandridga.

   Vymazat
  2. Vzdyt tech svedku bylo vice, proc by jste neverili vypovedi vysoce postavenym Nemeckym dustojnikum, ale nejake novinarce ktera se chtela zviditelnit ?24. června 2019 0:25

   Jak jiz napsal "Anonymní16. června 2019 19:19"

   Naopak, přepadení vysílače v německém Gleiwitzu lze věrohodně doložit.
   * Výpověd vedoucího oddělení Abwehru Erwina von Lahousena (odpovidal pouze Kanarisovy) dokazuje ze mel za ukol dodat Polske uniformy pro “Operaci Himmler”!

   **Zaznamy divizniho vojenskeho deniku z te doby to potvrzuji.
   Proc by Himmler potreboval Polske Uniformy?
   Erwin Von Lahousen:Tyto předměty musely být připraveny a jeden den někdo z SS nebo SD - jméno je uvedeno v oficiálním válečném deníku divize. : Skutečný záměr nám pak nebyl znám; jeho detaily ještě dnes nevíme. Všichni jsme měli přiměřené podezření, že se plánuje něco zcela křivého; název podniku byl pro to dostačující zárukou.
   COL. AMEN: Později jste se od Canarisu dozvěděli, co se vlastně stalo?
   Erwin Von Lahousen: první komuniké Wehrmachtu hovořilo o útoku polských jednotek na německém území, Pieckenbrock, který držel komuniké v ruce a četl nahlas, poznamenal že teď vime, proč uniformy byly potřeba.
   ***Canaris nás informoval, že lidé z koncentračních táborů byli v těchto uniformách maskovaní a byli nařízeni, aby udělali vojenský útok na rozhlasovou stanici v Gleiwitz.
   Plukovnik AMEN: Zjistili jste někdy Vy a nebo generál Oster, co se stalo s muži z koncentračních táborů, kteří nosili polské uniformy a vytvořili incident?
   Zaznam: #450-30. listopad 1945

   Erwin von LAHOUSEN: Po kapitulaci jsem o těchto záležitostech promluvil s SS Hauptsturmfuehrerem Birckel – ve vídeňský v nemocnici kde jsme oba skoncili, a Birckel - mi řekl: "Je divné, že dokonce i naše kruhy o této záležitosti slyšeli až později, a pak jen oznamováním." Dodal: "Pokud vím, dokonce i všichni členové SD, kteří se účastnili této akce, byli odstraneni. Jak ? No tehdy je zabili." To bylo poslední, co jsem o té věci slyšel.

   Oficialni transcript jeho vypovedi pred valecnym soudem je na internetu.. Takze prevraceni faktu na “Pochybnosti” neni prace Historika ale spise “Nacionalisty”. Navice povalecne zpravodajstvi senzase chtivych reporteru se vubec nezakladaji na vypovedi svedku a tech kteri byli ve vnitrnim krouzku lidi odpovednych za tuto akci.

   Vymazat
 8. "Vysneneho" tam dala Carolyn hodne, hlavne ze napsala ze to bylo sepsane pro jeji radio SHOW !

  Nakone, i fotky se zachovaly......https://historycollection.co/5-black-propaganda-operations-1930s-40s/5/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Muj prispevek z 12:18 mel patrit pod tento pripis. Omlouvam se.

   Vymazat
  2. Coz o to, ona ta Carolyn neni jedina ktera o tom Gleiwitz incidentu pochybuje.
   Dalsi pojednani o neexistujicim incidentu popisuje vyborna historicka Weronika Kuzniar (V.K. Clark) v knize, "The Gleiwitz Incident"

   Vymazat
 9. Válku zahájil Hitler přepadením Polska, je to jeho odpovědnost
  Dne.23.8.1938, dokonce před tím, než Ribbentrop a Stalin podepsali pakt, Hitler nařídil, aby útok na Polsko začal podle plánu. Předcházejícího dne 22.8.,se sešel s cca 50 nejvyššími veliteli všech ozbrojených sil v Berghofu a předložil plány bojových operací..."Dlouhé období míru by nám bylo k ničemu..Zničení Polska je prvořadé...Já zabezpečím propagandistický důvod k zahájení války,..Vítěze se nikdo neptá, jestli mluvil pravdu..Cílem je naprosté zničení Polska. Hlavní je rychlost..." Zdroj : Allan Bullock Stalin-Hitler, str 609, primarní zdroj: DGFP řada D díl VII č 193

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Polsko tehdy 2x mobilizovalo (Německo nikoliv) a hecováno Velkou Británií, připravovalo se na válku. Německu uzavíralo zásobovací cesty do Východního Pruska, kterému hrozilo hosp. zhroucení, a nebylo přístupno žádným dohodám. Dále na svém území sekýrovalo, pronásledovalo a nakonec i fyz. likvidovalo něm. menšinu, tedy Němce, kteří se po 1. svět. válce náhle ocitli v polském státu.

   Vymazat
  2. "Nediplomatický politický tón a nacionální vášně v polsko-německých vztazích byly vzájemné a vycházely z obou stran. Stejně tak se obě země chovaly k menšinám - v Polsku se občas upíralo práva německé menšině, ale stejně tak Německo se chovalo ke své polské menšině (Opolsko, Vestfálsko). Hitlerovo Německo se mezinárodní společenství snažilo přesvědčit, že za zhoršení polsko-německých vztahů může polská strana "
   viz https://cs.wikipedia.org/wiki/Invaze_do_Polska_(1939)

   Vymazat
  3. Českou wikipedii přece nelze brát vážně.

   Vymazat
  4. Pro nekoho kdo zna pouze cesky, je to jediny zdroj informaci.

   Vymazat
  5. Polsko tehdy 2x mobilizovalo (Německo nikoliv).....19. června 2019 4:14

   ....ale Polsko nenapadlo NEMECKO ! Nemecko melo smlouvy o pratelstvi a spolupraci s kym koliv kdo byl naivni a sezral to i s navijakem.
   Nakonec Nemecko napadlo POLSKO a SSSR, Norsko, Holandsko, Belgii, Recko atd..........Smlouva-Nesmlouva.

   Jen naivni IDIOT si mysli ze Hitler nechtel ovladnout EVROPU. Mirove to neslo, tak musel pouzit armadu, od toho ji taky mel i kdyz Versaileska smlouva mu to zakazala !

   Vymazat
  6. Ovsem na druhou stranu jen naivni idiot muze pochybovat, ze SSSR nechtel ovladnout Evropu svou bolsevizaci. Hitler mu v tom uspesne zabranil i kdyz nakonez jeho zasluhou ten bolsevizmus ovladnul celou vychodni Evropu.

   Vymazat
  7. Kapisto, zase se chlubis ze umis par slov anglicky. Bez se vyfotit u poradneho auta a posli to do Ceska kamaradum jaky jsi FRAJER. To delaji lidi tveho typu.

   "KAPISTA, 18. června 2019 19:28
   Pro nekoho kdo zna pouze cesky, je to jediny zdroj informaci".

   Prestan se vytahovat frajere, nauc se diskutovat k veci, jsi trapny !

   Vymazat
  8. Pro Krista Pana, ty jsi blbec. Clovek s tak tezkym komplexem by se mel lecit a ne otravovat na diskusich.

   Vymazat
 10. Omluva: jedná se o srpen 1939

  OdpovědětVymazat
 11. Zapřít se to nedá, .......18. června 2019 1:51

  Hitler porušil všechny smlouvy které podepsal. Jako před nim Císař Vilém když prohlásil že smlouva je jenom kus papíru, a Bismark před ním " Němci se ani Boha nebojí".

  Militaristický národ který se normálně nevyvinul. Německá šlechta utlačovala národ az to vedlo k myšlenkám socialismu a bolševizmu. Marx, Engels, Bavorská bolševická republika, Lenin a Trotsky se tam jezdili učit, na konec je Němci dopravili do Ruska na revoluci.
  Musí se dodat že Hitler se to snažil zachránit ale na konec Rusáky a jejich Německý Bolševizmus dotahnul až do srdce Evropy!

  Jo, to je ten kulturní národ co Krystlík stále oslavuje!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Smlouvy podepsal nejspíš z donucení. Podobně jako čs. vláda 21.9.1938 odsouhlasila postoupení území s nadpoloviční většinou něm. mluvícího obyvatelstva Německu.

   Vymazat
  2. Militaristicky narod ktery se normalne nevyvinul.

   A vy myslite, ze treba takova Anglie pokorila skoro cely svet mirovou cestou. Takova Jizni Afrika by vam o tom mohla vypravet.

   Vymazat
  3. Nemecka slechta utlacovala narod az to vedlo k myslenkam socialismu a bolsevizmu.

   No v Nemecku to utlacovani aspon vedlo pouze k myslenkam kdezto davno pred tim to vedlo ve Francii ke krveproliti.
   Takze by se dalo odvodit, ze ty zarodky komunismu vznikly davno pred Nemeckem ve Francii.

   Vymazat
  4. Jenom neznalec by mohl porovnat Demokracii v Anglii s Nemeckym Militarizmem.

   Francie prosla svym vyvojem ale nikde ve vyvoji komunismu nejsou Frantici! To je domena Nemcu, Marxismu a dnes mu stavi pamatniky
   Za tim co Frantici se slovy svobody se do dnes odrazi v narodni hymne
   Allons enfants de la patrie,
   Le jour de gloire est arrivé !
   Contre nous de la tyrannie......................

   ....."No v Nemecku to utlacovani aspon vedlo pouze k myslenkam".....

   Zrejme jste neslysel o Bavorske Bolsevicke Republice, ze ano?

   Vymazat
  5. Kterou tu anglickou demokracii mate na mysli? Tu kterou praktikovali na ostrove Britanie u Skotu, Iru nebo Welshanech nebo snad tu kterou uplatnivali skoro 200 let v Indii nebo i v Jizni Africe?
   Prectete si alespon uvod ke knize "The Evel Empire" od Steven K. Grasse abyste mel alespon castecny prehled proc byla Anglie oznacovana jako Evel Empire

   A mimochodem o zadne Bavorske Bolsevicke republice jsem neslysel, zato jsem slysel o Mnichovske ci Bavorske republice rad. A taky si uvedomte, ze v te dobe nebylo Bavorsko soucasti Nemecka,

   Vymazat
  6. At Anglie vladla kdekoliv, jeji pravni kodex jehoz zaklady pouzivame do dnes, platil i tam !

   Bavarian Soviet Republic (German: Räterepublik Baiern)Bavarian Council Republic[5] the Munich Soviet Republic. At je to jmeno jakekoliv, zakladem byl internacionalni bolshevismus (Marx & Engels).

   Na jmenu nezalezi, na tom co tam Nemci provedli zalezi, nakonec meli 6. milionu clenu v Risi. Tohle zlo prislo z Nemecka, to se neda zaprit!

   Vymazat
  7. Pravni kodex Anglie pouzivame dodnes.

   Ne tak docela, asi jste neslysel nic o Napoleonskem kodu.


   The 19th century brought more widespread movements for national codifications, the first of which was the Napoleonic Code, which was adopted in France in 1804. Since then, other civil-law countries have enacted similar codes, such as the German Civil Code (1896), the Swiss Civil Code (1907), and the Japanese Civil Code (1896). The Napoleonic Code and the German Civil Code have served as models for the vast majority of other modern civil codes around the world.

   Uz jste si zjistil jak se Anglie chovala v Jizni Africe?

   Vymazat
  8. Clovece, KAPISTO,co takhle Rimsky civilni kod, a nebo "German Civil Code", z Norimberku co NEMCI zavedli Evrope? Jo to byla osvicena myslenka,jeste dnes na to vzpominame!

   Uz jsi nasel Jizni Afriku na mape? Co takhle Namibie a Nemci ? Nebo Alzir a Francie? Japonsko-Cina-Korea, jo to byla demokracie, ze ano?

   Vymazat
 12. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 13. Polsko nenávidělo Němce, Němci nenáviděli Poláky, bylo to oboustranné. "Program Hitlerova NSDAP, který jasně stanovil potřebu získání pro německý národ na území Polska (a SSSR) životního prostoru. Slované dle Hitlerovy vize měli být vyvražděni nebo zotročeni, a to bez ohledu na to jak se k Němcům Polsko chovalo."
  Tento plán Hitlera a jeho spolupracovníku se téměř podařilo splnit, jako ostatně mnoho vizi Hitlera. zdroj. https://cs.wikipedia.org/wiki/Invaze_do_Polska_(1939)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jako obvykle bláboly na české wikipedii. Německo mělo vážné problémy se zásobováním Východního Pruska. Na veškeré něm. návrhy k vyřešení této situace Polsko nereagovalo, německou menšinu pronásledovalo a voj. napadalo zem. usedlosti v německém pohraničí.

   Vymazat
  2. Určitě je pravdou, že Německo mělo vážné problémy se zásobováním Východního Pruska.. atd, Na druhou stranu Hitler byl rozhodnut zničit Polsko stůj co stůj, i kdyby byli Poláci jak beránci.
   "Měli jsem jít do války v roce 1938. Přestože jsme nebyli naprosto připraveni, byli jsme připraveni lépe než nepřítel. Září 1938 by bývalo tím nejpříhodnějším datem. A měli jsme velkou šanci, že bychom ten konflikt omezili" : řekl Hitler v únoru 1945 v berlínském bunkru, když přemýšlel o svém neúspěchu. Zdroj: The Testament of Adolf Hitler: The Hhitler-Bormann Documents 1961 str 84-85

   Vymazat
 14. Hitlerova direktiva k operaci Weiss (Útok proti Polsku) vydána 11.4.1939.
  Hitler nařídil zahájit přípravu na útok a zničit vojenskou sílu Polska. Útok měl být připraven nejpozději do 1. září. Politickým cílem bylo Polsko izolovat a pokud možno omezit válku pouze na jeho území...."Izolaci Polska se podaří udržet mnohem snadněji, jestliže se nám podaří zahájit válku náhlými těžkými útoky a pokud dosáhneme rychlých úspěchů."
  Zdroj: Documents on German Foreign Policy 1918-1945 (DGFB),řada D díl VI. str 224-225

  OdpovědětVymazat
 15. KAPISTO , BLABOLIS..................16:3118. června 2019 22:17

  Nezávislí odborníci souhlasí (příloha č.5), že ekonomická situace
  Východní Prusko nebylo o nic lepší než za první světove válka než po roce 1918.
  To bylo znesnadněno abnormálním postavením Východního Pruska, které patřilo
  politicky do Německa, ale vzdáleně geograficky od metropolity
  území. Německá propaganda, usilující o diskreditaci Smlouvy o ES Versailles za každou cenu, udělala Východní Prusko a Danzig jeho oblíbená témata, navzdory skutečnosti, že konečná rozhodnutí autorů Smlouvy do značné míry brala v úvahu německý pohled, ignoroval pozorování
  komise odborníků (příloha č. 7).
  Němečtí propagandisté se snažili popsat existenci
  tzv. „koridoru“, oddělující tuto provincii od Německa za cast Nemcke RISE.
  Oblast popsaná Němci jako koridor je polská provincie
  Pomorze, který byl přidělen Polsku podle Versailleské smlouvy
  ze dvou hlavních důvodů: (I) s cílem poskytnout Polsku volný přístup k EU. \ t
  a (2) vzhledem k polskému obyvatelstvu.
  První z těchto dvou motivů byl nakonec plně potvrzen
  pozoruhodný růst dvou přístavů (Gdynia a Danzig), které manipulují s polštinou
  zahraniční obchod (příloha č. \ t8 a č
  Populace Polska od 27.400.000 obyvatel v roce 1921 až přes 35.000.000
  v roce 1939 (příloha č. 10), což ještě více vyžadovalo takový přístup.
  Ani zkreslené statistiky před rokem 1914 nemohly skrývat
  skutečnost, že obyvatelstvo Pomorze bylo polské!!!!!

  Zdroj: nedavno reklasifikovany spis CIA. (Strojovy preklad)

  Jo to jsou ty Polske "SUDETY". mame s tim skusenosti !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. https://www.cia.gov/library/readingroom/docs/CIA-RDP08C01297R000400260003-9.pdf

   Nebyl to REklasifikovany nybrz DEklasifikovany spis, to za prve a za druhe zapomnel jste dodat, ze onen spis neni bezpodminecne v souladu s nazorem Polske vlady.

   Any opinion expressed in this publication are not necessarily those of the Polish Government.

   PS. Snad rozumite tomu anglickemu textu.

   Vymazat
  2. *Kapisto, zase se vytahujes ze umis par slov anglicky a sduraznujes jak ti to strasi v makovici. „DEklasifikovany” neni ceske slovo. Viz:  Declassified= Odtajněno). Naproti tomu „reklasifikováni“ je cesky vyraz, volne prelozeno „Dat to jine kategorie“. V zadnem pripade to nebylo dulezite pro smysl clanku, ze ano?

   ** „Any opinion expressed in this publication are not necessarily those of the Polish Government” je cast diplomacie, aby si nejaky hlupak nemyslel ze se vsim co je tam napsano by Polska Vlada souhlasila. Jelikoz to byl TAJNY document, je tezko si predstavit ze to nekdo z Polske vlady vubec cetl.

   *** Je to jen nazor CIA z roku 1946. I dnes by pro tomu tezko mohl nekdo argumentovat, je to zalozeno take na Nemeckych zdrojich z te doby.

   To ze Hitler to tam manipuloval tak jako v Sudetech je naprosto jiste.

   Vymazat
  3. Jdi se lecit primitive a neotravuj tady svejma pupertalnima kecama.Zacinas bejt unavnej a sasek na tyhle diskusi.

   Vymazat
  4. Kapišto, zase ti nadávají, jdi brečet k mamince ať ti koupí nanuka !

   Vymazat
 16. March 1946_Declassified and Approved For Release 2012/09/21 CIA-RDP08C01297R000400260003-918. června 2019 22:29

  Německá propaganda vinila TZV. „koridor“ za ekonomický podmínky ve východním Prusku, ze jim to údajně to bránilo přepravě do Německa. Toto nebylo pravdivé, před 1914 a po roce 1921 jedna třetina vývozu a dovozu východního Pruska byla
  přepravované po moři, zatímco Polsko nabídlo Němcům každou pomoc železniční a silniční tranzit přes Pomorze. Objem pozemní dopravy mezi Německem a východním Pruskem se po roce 1918 ve skutečnosti zvýšil.

  Zdroj:Muenchner Neueste Nachrichten, 18. srpna 1942; článek Volkstumsfragen
  im einstigen .. Korridor. "
  Zdroj: von Muehlenfels, Ostpreussen, Danzig und del 'POblische Korridor als Verkehrs problém, Koenigsberg, 1930.

  OdpovědětVymazat