čtvrtek 19. listopadu 2020

Češi jen vykrádali německá auta. „Samet“ nachystala StB. Češi, posloužili jste, říká historik Krystlík

 Václav Fiala

 

Při vzpomínkách na 17. listopad zapomínáme, že jeho největší chybou bylo pokračování komunistických zákonů ještě dlouhou dobu po „sametové revoluci“. I její název je protimluv, ostatně podle historika a publicisty Tomáše Krystlíka něco takového jako něžná revoluce neexistuje a svědčí to o tom, že puč připravila tehdejší Státní bezpečnost. A Češi se tak zmohli jen na vykrádání odstavených východoněmeckých automobilů, které tu zanechali občané NDR, kteří opravdu jen „s holými zadky“ utíkali na vytoužený Západ…

 

Při vzpomínkách na 17. listopad – může být podle vás „revoluce něžná, sametová“? Není v tom trochu protimluv?

 

Nejen trochu, nýbrž zcela, je to contradictio in adiecto – protimluv v přídavném jméně. Takže to byla buď revoluce, nebo něco něžného, sametového, ale ne revoluce. Člověk, který toto spojení vypustil do světa, chtěl vyjádřit, že obyvatelé ČSSR docílili zvratu režimu bez krveprolití a násilí. Jenže vše ukazuje, že to byla jen inscenace I. správy Sboru národní bezpečnosti, což byla československá rozvědka, kde československá veřejnost, zejména 17. 11. 1989, hrála jen roli neplacených statistů.

 

Chybně. Omítáme si uvědomit, že obyvatelstvo ČSSR jen posloužilo estébákům vytvořit nátlakovou skupinu na Jakeše a spol. v KSČ, aby se neodvážili násilím vrátit ČSSR do předlistopadového stavu. Většině estébáků v I. správě bylo již na začátku roku 1989 naprosto jasné, že Československu hrozí východoněmecký scénář – státní bankrot – pokud něco proti tomu sami nepodniknou. A podnikli: Zifčák, nasměrování demonstrujících na Národní třídu, jejich zbití, Šmíd a odvysílání podvržené zprávy o jeho smrti Svobodnou Evropou v Mnichově. Nikdo ze skalních komunistů pak nemohl žádat násilný návrat k předlistopadovým poměrům. A bylo to.

 

Občanská společnost podle Václava Havla je podle některých lidí přežitá. Je to tak?

 

Aby někdo v nějakém státě byl společensky aktivním, nepotřebuje k tomu nic, ani teze Václava Havla. Jedinou nezbytnou podmínkou je, že nesmí být za své veřejně projevené názory státem perzekvován. Jenže jakákoliv společenská či politická občanská aktivita v daném státě je určována úrovní politické kultury v zemi – a ta je v ČR téměř nulová. Politici důvodně podezřelí z nekalých činů abdikují v zemích s nenulovou politickou kulturou až do vyjasnění své viny nebo neviny policií a soudy. Bureš… nedivme se pak, že absencí politické kultury jsou politické a společenské aktivity v Česku i mnohdy přehnané, často mylné, což budí dojem, že jde o aktivity přežité. Na Západě existují četné nadace starající se o politickou gramotnost obyvatelstva a s tím spojené neustálé zvyšování jeho politické kultury, kdežto v ČR tak nečiní vůbec nikdo.

 

Možná zapomínáme, že již nějaký čas před 17. listopadem bylo tehdejší Československo zaplaveno trabanty a wartburgy a že občané NDR stanovali v zahradě západoněmecké ambasády v Praze…

 

Události z doby před třemi desetiletími se nám vlivem času znejasňují, vymazávají z paměti. Což je přirozené. Na druhou stranu ale neznám nikoho, kdo by si v době, kdy vzpomínky na to byly ještě v dobré paměti, plně uvědomil rozdíl v počínání Němců z NDR a Čechů. Východní Němci se vzdali veškerého svého majetku a šli téměř doslova s holými zadky za svobodou. U Čechů by to obdobně znamenalo hromadný odjezd například do Budapešti a tam lézt přes ploty vyslanectví západních států a žádat o politický azyl. To ne prosím! Češi nejdříve vykradli opuštěné trabanty a wartburgy, odmontovali z nich, co se dalo. Po čase byli nalákáni na Národní třídu, pak vrchnost nevydržela morální tlak a podvolila se, upustila od návratu k předlistopadovým poměrům a oni si zazvonili klíči na již povolené demonstraci.

 

Přebíjí covid jak současné kauzy, tak i právě vzpomínku a odkaz 17. listopadu?

 

Pokud se všechna česká média dnes chovají jako bulvární, tj. neustále se od března předhánějí v negativních zprávách o šíření covidu-19 z celého světa, a přidáme-li naprosto hloupé kroky české vlády proti epidemii SARS-CoV-2, nelze nic jiného očekávat.

 

Ví vůbec dnešní mládež, kdo to byl Jiří Dienstbier, Zifčák, Štěpán nebo třeba Karel Kryl či Erich Honecker nebo Michail Gorbačov...?

 

Proč by to měla vědět, když v 6. třídě většina žáků netuší, kolik má vlastně člověk ledvin a jejich rodiče na třídní schůzce tvrdí, že to vědět nemusejí, neb k tomu mají internet?

 

Které kroky po listopadových událostech byste označil jako fatální pro budoucnost?

 

To, že nebyly zrušeny zákony z komunistické éry in toto a nahrazeny vyspělými zákoníky ze zemí kontinentálního práva – z Rakouska, ze Švýcarska, SRN nebo i z jiných. Češi se mylně domnívali, že něco vymyslí lépe než všichni na světě, a vrhli se sami do novelizací a tvorby zákonů a zákoníků navzdory tomu, že museli vědět, že zákoníky vznikají, pokud mají být kvalitní, desítky let! Výsledek? Dnes se v českých zákonech nevyznají ani advokáti, jednotlivé zákony jdou svými paragrafy často proti sobě. Přitom zemí, které si nechaly jen přeložit cizí zákoníky a integrovaly je do vlastního právního systému, je dost.

 

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Cesi-jen-vykradali-nemecka-auta-Samet-nachystala-StB-Cesi-poslouzili-jste-rika-historik-Krystlik-644210

27 komentářů:

 1. Co tady pisete za blbosti ?20. listopadu 2020 8:06

  .........rozdíl v počínání Němců z NDR a Čechů. Východní Němci se vzdali veškerého svého majetku a šli téměř doslova s holými zadky za svobodou. U Čechů by to obdobně znamenalo hromadný odjezd například do Budapešti a tam lézt přes ploty vyslanectví západních států a žádat o politický azyl. "Češi nejdříve vykradli opuštěné trabanty a wartburgy".

  NDR Nemci sli domu do NEMECKA. Sli prez NSR ambasadu pak vlakem.

  Cesi nemeli kam jit, v 1968 odjeli do Rakouska a doufali ze je nikdo prijme. Zanechali vsechno v Cesku, stat jim sebral majetek, dal jim 2 roky trestu a po 6-12 mesicich v Utecenskym tabore se dostali do zeme ktera je prijmula. Skodovky a Trabanty nikdo nechtel, ty stali po cele Vidni s klicem v zapalovani. Nekdy ten vyber taky nebyl nejstastnejsi jako treba Jizni Afrika.

  Tak tady neplacejte Vase Nenavistne kraviny jako nejaky NACEK !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. NDR Nemci sli domu do Nemecka??20. listopadu 2020 10:34

   Co tady placate za pitomosti?
   NDR nebylo Nemecko???, vy ceskej mudrlante.

   Smazat
  2. Blbečku KAPISTO, "Enderáci" jak se jim říkalo byli NĚMCI a šli domů do NĚMECKA !

   Smazat
 2. historik?????, vicky1059, 18.11.2020 21:36:56
  Střední průmyslová škola spojové techniky (1966) a v roce 1978 (že by věčný student?) ukončil studia na UK v Praze magisterskou diplomovou prací s názvem "Příspěvek k možnostem psychologické racionalizace práce". Když pomineme fakt, že v době tuhé normalizace si vesele studoval na filozofické fakultě, kterou ukončil diplomkou s tímto veselým názvem, pořád nás bude trápit otázka - Kde se vzal ten historik?

  Reagovat
  Re: historik?????, Puhýš s jedním kmínem, 18.11.2020 22:29:17
  nikoli historik, ale KGBák. Všechno ví, všechno zná, a na STB dělal poraděnka. Normální klasika....

  Reagovat

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdyz vam vadi nekdo, kdo za komunistu studovel a byl dokonce komunistou, tak proc jste si zvolili Zemana a Babise?
   Kolik jste toho napsal o historii vy, ze hanite nekoho kdo tu historii zna velmi dobre.

   Smazat
  2. Kapišto, "historik" Krystlík zná historii asi jako doktor, který umí popsat pravou hemisféru mozku a naprosto ignoruje, že existuje také levá. Správně to má být tak, že Krystlík zná propagandu.

   Smazat
 3. Laskavě si uvědomte že to je pouze komentář z Krystlikova článku v Parlamentních listech!

  OdpovědětSmazat
 4. Pomatenec Krystlík už neví, co by kde vyhrabal

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mate stesti, ze Krystlik vymazal komentare z minulych clanku, jinak by se dalo vyhrabat nescetne mnozstvi pitomosti, kterych jste tu napsal.
   Uz ta vase posedlost s nejakym Kapistou by byl zlaty dul pro psychiatra. Jestlipak uz jste s tim byl na vysetreni?

   Smazat
  2. Pro ty kraviny co psal ten osel nemusite chodit daleko do minulych diskusi, staci se podivat co ten blbec napsal dneska.

   Nemci z NDR pry sli DOMU do Nemecka, jakoby to NDR nebylo Nemecko.
   Nekdy pochubuji, zda ten "lovec" Kapistu to ma v hlave vubec v poradku.

   Smazat
  3. Ad 13:53 A vy si opravdu myslíte že když Němci odjeli z Pražské NSR ambasády do Německa tak nejeli domů?

   Smazat
  4. Pokud byl jejich domov NDR, pak do te NSR urcite nejeli domu.
   Totez jako Cesi co utikali do NSR, urcite to Nemecko nepovazovali za svuj domov.

   Smazat
 5. Je zajimavy jak se ten IDIOT KAPISTA zase sam ozval.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nevim jestli se nejaky Kapista ozval, ale vidim, ze vy jste se ozval na oznaceni "blbec".

   Smazat
 6. Ano, Jak KRYSTLIK napsal (občané NDR, kteří opravdu jen „s holými zadky“ utíkali na vytoužený Západ) .

  To je domů do NĚMECKA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jenom blbec muze tvrdit, ze pro Nemce zijicim v NDR, byla NSR domovem.
   Takze voni ti Enderaci postavili tu zed v Berline, aby Nemci nemohli jit domu.
   Pane Boze, to snad neni mozny.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  3. Ale on napsal "NEMECKO" bylo domovem! Obvzlaste pro ty kteri meli rodiny na zapadni strane. Jak stare prislovi rika, "Doma je kde vesis klobouk" a kdyz utikali z NDR tak to asi velky domov nebyl ze ano !

   Ty smrdici dvoutakty Auta nechali Cechum za sunku, a nebo proste opustili na ulici. Nikdo je nevykradal, neb tam nic cenneho nebylo. To si KRYSTLIK proste vymyslel, vsechny cennosti meli ti chudaci sebou.

   Mne taky vykradli auto v Nemecku, naivne jsem si myslel ze Nemci jsou poctivejsi ! Kdo vi, treba to byl nejaky Jihadista co ho Angela pozvala ucit ISLAM !

   Smazat
  4. Na auto s DDR-značkou si český junák namontoval čs. SPZ z nějakého vraku a již jezdil. SPZ s techn. průkazem se dala za pár šupů koupit. Specialisté pak změnili čísla motoru a karoserie.

   Smazat
 7. Samozrejme ze NEMECKO bylo jejich domovem. Zadne NDR neuznavali, proto byla UNIFIKACE Spolkove republiky Nemecka. Pro ne NDR bylo vezeni ! Boze kdy jste se narodil ???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. NDR bylo vezeni??23. listopadu 2020 10:08

   Nedavno jste tady vy nebo jinej blbec psal, ze NDR bylo vic komunisticke nez CSR a dokonce, ze meli vic komunistu nez meli v Cesku.
   Nesmite si odporovat a zapominat co jste tu psal nedavno.

   Smazat
 8. Synonyma
  blbeček

  Výklady
  blb ~a m
  1. člověk s nedostatečně vyvinutou duševní činností; idiot
  2. (zhrub.) kapišta m, velký hlupák, blbeček -čka m
  (zdrob. hanl.)hlupáček, trotlík

  OdpovědětSmazat
 9. To se to zase diskutuje.......mate tu historii, ze ano?

  Anonymní5. března 2019 18:37
  Tady je zase plno "produktů" krysařícké masturbace. Nejdále jako vždy ejakuloval Kapišta. Zato "mile český" krysařík už
  asi svůj kyblík dostříkal.
  Odpovědět

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Re. To se zase diskutuje.

   Zatim tady misto diskuse vidim urazky na Krystlika, nebo onanovani toho ubozaka s Kapistovym komplexem.

   Smazat
  2. Vyznam slova KAPISTA, to je nejaka nova nadavka???

   Smazat
  3. Ten vyraz tady pouziva znamy sasek, ktery to nema v hlave v poradku.

   Smazat
 10. dostrikal kyblik??23. listopadu 2020 9:59

  Taky trpite zastydlou pubertou jako ten dusevne postizeny chudak, co tu lovi porad nejaky Kapisty?

  OdpovědětSmazat