pondělí 6. srpna 2018

Nehorázná lež pana Petra Hampla


Tomáš Krystlík

Ve svém příspěvku https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Petr-Hampl-Dejiny-ceskeho-povalecneho-nasili-vuci-Nemcum-546565 pan Petr Hampl lže, když píše, že si sudetští Němci teprve po roce 1980 vzpomněli na násilí ze strany Čechů při vyhánění z ČSR a že literatura vydaná před rokem 1980 o tom neexistuje, že je to vše výmysl.

Nikoliv. Již v roce 1951 byl vydán 576stránkový sborník Dokumente zur Austreibung der Sudetendeutschen (Dokumenty k vyhnání Sudetoněmců), od té doby existující v mnoha dalších nezměněných vydáních, který obsahuje 369 vybraných místopřísežných svědectví sudetských Němců o zacházení s nimi během vyhánění z ČSR. Kompletní text knihy je dostupný v internetu (www.wintersonnenwende.com/scriptorium/deutsch/archiv/weissbuch/dasd00.html)
v originálním znění, do češtiny kniha přeložena nebyla.

Američané nařídili, že všichni příchozí dospělí českoslovenští Němci do americké okupační zóny v Německu (odhadem minimálně půl milionu dospělých) musejí být hned na československé hranici před vpuštěním do americké okupační zóny místopřísežně vyslechnuti (divoké odsuny Američané důsledně vraceli zpět), tedy všichni museli pravdivě vylíčit zacházení s nimi a po sepsání dokument podepsat, při nepravdivém by byli trestně stíháni. Místopřísežné prohlášení Němci na rozdíl od Čechů vždy brali a berou dodnes velmi vážně, německé úřady je akceptují jako důkaz - když něco místopřísežně prohlásíte, nikdo o tom nepochybuje.

Vláda Spolkové republiky Německo dovolila zatím zveřejnit jen 369 svědectví z cca několika set tisíc, ostatní drží ve Spolkovém archivu dodnes pod zámkem. K nim neměli a nemají přístup ani historici. Proč, to se můžeme jen dohadovat, snad tehdy nechtěla vyvolat protičeský ressentiment své veřejnosti a jím zatížit do budoucna vzájemné vztahy s ČSR. Protože se od té doby nic nezměnilo a ona další archivovaná místopřísežná svědectví jsou i nadále nepřístupná, je mnohem pravděpodobnější, že již tehdy západní okupační mocnosti zakázaly Německu další svědectví zveřejnit, koneckonců bylo Československo spojenecká země. A poté podle článku 7, odstavce 1 předávací smlouvy (Vertrag zur Regelung aus Krieg und Besatzung entstandener Fragen, Smlouva k urovnání otázek vznik­lých z války a obsazení, Überleitungsvertrag) z 5. 5. 1955 zavázaly do budoucna Spolkovou republiku Německo, že „německé sou­dy a úřady musí nakládat… se všemi rozsudky a rozhodnutími soudů okupačních mocností coby pravomocnými a právně účinnými ve všech ohledech“. Povinnosti plynoucí z článku 7, odst. 1 předávací smlouvy byly převzaty německou stra­nou 12. 9. 1990 při podpisu Smlouvy dva plus čtyři (Vertrag über die abschließende Regelung in Bezug auf Deutschland, Smlouva o konečném uspořádání ve vztahu k Německu). Variantu, že ostatní nezveřejněná svědectví se týkají výhradně vlídného nebo neutrálního zacházení se sudetskými Němci z české strany, můžeme po četbě oněch necelých čtyř set svědectví, popisujících mimoděk i atmosféru a vedlejší události tehdejší doby, spolehlivě vyloučit.

Proč to tedy pan Hampl dělá? Buď se domnívá, že poslouží oněmi lživými tvrzeními českému národu v odporu proti cizákům, nebo není dostatečně vzdělán. U druhého důvodu by to ale chtělo uplatnit trochu rozumu a veřejně takové nesmysly neprezentovat, aby nevypadal jako hlupák.  
10 komentářů:

 1. Nejak se zapomina ze Cechy byly posledni bastou Nemecke armady a poslednim utocistem milionu Nemcu utikajicich pred Rudou Armadou. Tech Milion Nemeckych civilistu utikalo do Zapadniho sektoru.
  Taky chteli prezit, co pak by asi rekli Americanum aby se dostali do Nemecka ? Cesi nas maji radi ?

  Nakonec filmove zabery kde kolony Nemcu pod dohledem Americanu prekracuji hranice do Nemecka mluvi samo o sobe.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Američané od 09. 05. 1945 nepřijímali žádné cs-Němce, ale Němce-uprchlíky z říšských území dobytých Rudou armádou přijímali bez omezení a Němce přistěhovavší se na území ČSR z říše za války v počtu 2000 osob denně.

   V roce 1946-47 systematicky vraceli od hranic osoby přihlásivší se k německé národnosti po 01. 10. 1938 (odhadem tak učinilo asi 100 000 Čechů) a taktéž všechny, kteří obdrželi z moci úřední německou státní příslušnost a neoptovali nebo optovat nemohli (Těšínsko), což bylo dohromady asi 320 000 osob.

   Vymazat
  2. Kdyz jak pisete "Američané od 09. 05. 1945 nepřijímali žádné cs-Němce" je prvni priznani ze zadne CS odsuny neexistovaly pokud nebyly oboustranne schvaleny. A nebo je to vsechno jen lez ?

   Protoze: Americke zapisy pravi: Do konce srpna přijel do Berlína transport sudetských Němců. Pocházelo z Troppau v Českém Slezsku........

   Pane Krystlik, nikdo nepopira ze Nemci zaplatili tezce za svoji podporu Nacizmu, 90% jich volila Narodni Socialismus. Vice, nez jaka koliv jina Nemecka skupina na svete.
   Vite, kdyby Nemci prohlasili, "Jsme Obcani CSR nemeckeho jazyka a odmitame nejakeho Henleina a Hitlera, stojime spolu s Cechy . Tak by se mozna veci vyvinuly jinak. (Moje rodina, ac jazykove Nemecka se vzdy hlasila k Cechum a k CSR, za to byli vyhnani ze Sudet se stratou majetku. V Cechach zacali znovu s milionovou pujckou, jen aby novy majetek byl znarodnen, s vyjimkou dluhu "Hypoteky" kterou mama musela splacet az do 1990, za tim co otec byl bez rozsudku internovan v Pribrami, pozdeji Jachymove, tabor VOJNA". Ja jsem od sesti let delal s mamou na statnim statku na poli kde musela pracovat pod tehdejsim rezimem. Ani ve skole mne nechteli, sedel jsem v posledni lavici uplne sam. Kdyz jsem sel do kramu pro rohliky a mleko do bandasky, tak pani za pultem mi rekla ze uz zadne nemaji, i kdyz to nebyla pravda. Pamatuji si to jako by to bylo vcera, Maslo bylo 9kc. a chleba 5.20 kc. rohlik 30 haleru. Nasi sousedi ze Sudet byli odsunuti do NDR kde meli farmu a kam jsem jezdil rad na letni prazdniny. Meli dost jidla, auto a vsichni me meli radi. Nikdy jim tu laskavost nezapomenu. Nebyli zadni Nackove, ale jak rikali, utrpeli jsme si od svych bliznich Nemcu svoje peklo.

   Vseobecne, Nemci po staleti nechteli byt casti RISE, ale casti Rakouska-Uherska. Proc ne Rakouska-Uherska-Ceska atd, je dalsi otazka pro pana Cisare, ktery pry chtel konfederaci narodu,. Mel na to 300 let ale skutek utek, zanik Rakouska, ktery ani Masaryk puvodne nechtel je nejvetsi tragedie Evropy za kterou platime do dnes.
   Dnes by mapa Evropy vypadala jinak a mocnarstvi by bylo nejvyspelejsi zemi Evropy.

   Otazka je: Co Rakousko-Uhersko udelalo ze zpusobilo tolik nenavisti od svych narodu???

   Proc se ptam? Protoze tam to zacalo!!! Jen aby to skoncilo presunem 15 milionu Nemcu do znicene a o puvodni uzemi okradene Vlasti !!!

   Vymazat
 2. Jojo, to je ta kniha, co se v ni mistoprisezne popisuje tisice mrtvol na vokovickem hrbitove, kam by se nevesly, ani kdyby je tam skladali rusacky experti z Katyne, nebo Friedrich Jeckeln, vynalezce "Sardinenpackung".

  OdpovědětVymazat
 3. Jak je to s tim pravdomluvnym nemeckym mistopriseznym prohlasenim:
  https://zpravy.idnes.cz/holokaust-nemecko-usa-vydani-nacista-jakiv-palij-f68-/zahranicni.aspx?c=A180822_121340_zahranicni_dtt

  Pravda se ale dostala na povrch až v roce 2001, kdy bývalý nacista přiznal, že se podrobil výcviku v táboře SS v Trawnikách. Vojáci byli mimo jiné poučeni o tom, jak postupovat při vyhlazování Židů. „Nikdy bych nedostal povolení k pobytu, kdybych pověděl pravdu. Každý tehdy lhal,“ uvedl na svou obranu Palij.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Palij byl členem elitních nacistických jednotek SS a sloužil jako dozorce v pracovním a koncentračním táboře

   Dozorci a stráže KZ nebyly elitní jednotky SS.

   Vymazat
  2. Jednotky SS byly "Elitni" jednotky branne moci Treti Rise, at byl ten "Palij" v jake koliv funkci, patril k nim!

   Vymazat
  3. Pouze některé z bojových jednotek SS byly elitní. V žádném případě ale strážní oddíly koncentračních táborů.

   Vymazat
  4. Agent KGB Krysařík2. září 2018 0:03

   SS se samy definovaly slovy Reichsfuhrera Himmlera jako elita. Takže elita podle nazi kritérií byl, ať už patřil ke strážní jednotce v KZ nebo někam jinam.
   Ale to není podstatné. Podstatné je, že lhal "jako každý". Tolik k pravdivosti německých místopřísežných prohlášení před americkými úřady, kterými se tu Krystlík tak ohání.

   Vymazat
  5. O nějakém místpřísežném prohlášení nemá ubohý čecháček logicky ani potuchy.

   Vymazat